Samsun haberi! Turizm devleri Atakum’da buluşuyor

Turizmin dünyada küçümseme sahibi büro yöneticileri, Samsun Atakum’de düzenlenen Mutedil Karadeniz Turizm Paneli’nde buluşuyor. Bölgenin turizm potansiyelini çoğaltmak amacıyla düzenlenen açık oturum 27 Ilkgüz’de başlayacak.

Atakum Belediyesi, Ölçülü Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Sheraton Grand Samsun Hotel ve Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) teşrikimesai ile Ilımlı Karadeniz Turizm Paneli, 27 Eylül Acun Turizm Günü’nde Sheraton Grand Samsun Hotel’de gerçekleşecek. Atakum Şehremini Cemil Sarban önderliğinde Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü eliyle detaylı süredir planlı çalışmalar sonucunda Orta Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini geliştirecek dev çalışmaya imza atılıyor. Samsun’dan Sinop ve Amasya’ya büyüklüğünde bölgenin eksiksiz şehirlerini turizmde cazibe merkezi haline getirecek icraat, Mutedil Karadeniz Turizm Paneli’nde masaya yatırılacak. Panelde öncelikle Mutedil Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve kasıt belirlenerek gündem oluşturulması amacıyla yapılacak icraat ele alınacak. Bölgenin turizmde kalkınması üzere el haritasının birlikte belirleneceği siyasal, iki celse halinde gerçekleştirilecek ve saat 13.30’dahi başlayacak.

Panelin bölgeyle özdeşleşen natürel güzelliklerin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılmasında çokça makro bir aşama olacağını vurgulayan Atakum Şehremini Cemil Savran, “Coğrafyamız tabii yapısı ve tarihi ile benzersiz güzelliklere sahip. Bölgemizde bulunan ve tarihe şehadet eden natür harikalarının yekpare dünyada tanınması gerektiğini düşünüyoruz. Bölgemizin turizm merkezi haline getirilmesinde Ölçülü Karadeniz Turizm Paneli’nin çok kebir ayrımsız yere ehil olacağına inanıyorum. Panelin cümle amacıyla kandırıcı olmasını diliyorum” diye niteleyerek konuştu. – SAMSUN

Share: