Samsunspor ile Boluspor 64. randevuya çıkıyor

Spor Ayak 1. Lig’in 10. hafta mücadelesinde karşılaşacak Samsunspor ile Boluspor, resmi müsabakalarda 64. yol birbirlerine rakip olacaklar.

Samsunspor ile Boluspor elan önce 63 defa birbirlerine rakip oldu. Bu iki takımın karşılaşmalarında 23 yol Samsunspor, 28 defa de Boluspor sahadan galibiyetle ayrıldı. 12 maçta ise yakınlar puanları paylaştı. İki topluluk beyninde Samsun’da oynanan maçlarda 17 posta Samsunspor, 5 kat Boluspor kazandı. Samsun’daki 8 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı.

Mücadele öncesinde Boluspor 8 maçta 4 galibiyet, 3 el birliği ve 1 kaybetme alarak 15 fakül topladı. Rakip filelere 9 gol gönderen Bolu temsilcisi kalesinde ise 4 gol gördü. Boluspor, bu sezon deplasmanda oynadığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik alarak on paralık yenik olmadı.

Karadeniz temsilcisi Samsunspor ise bu zaman oynadığı 9 mücadelede 3 galibiyet, 4 el birliği ve 2 bozgun alarak 13 puan toplayabildi. Rakip filelere 12 gol gönderen kırmızı-beyazlılar, kalesinde ise 9 gol gördü. Samsunspor bu zaman zat sahasında oynadığı 4 maçta 2 yengi, 1 kardeşlik ve 1 hezimet aldı.

23 Ekim Alışveriş günü saat 19.00’da 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanacak karşılaşmayı Can Cengiz, Oğuz Kaan Çalışır ve Eksiksizlik Mavi hakem üçlüsü yönetecek. – SAMSUN

Share: