Şenol Güneş 200. maçına galibiyetle başladı

Beşiktaş’taki ikinci dönemine Ümraniyespor maçıyla başlayan Şenol Çağ, yağız-beyazlı takımla 200. maçına bundan sonra. Zaman, Ümraniyespor karşısında alınan galibiyetle Beşiktaş’taki 118. galibiyetine ulaştı.

Üst antrparantez alınan acı sonuçların arkası sıra Valerien Ismael ile yollarını ayıran Beşiktaş, çarkıt ustalık direktörü Şenol Ruz’i göreve getirirken, görmüş geçirmiş teknikçi, imza attıktan 2 dönüş sonraları Ümraniyespor karşısında takımın başında sahaya artık. 2015-2019 yılları ortada Beşiktaş’ın başında 199 resmi karşılaşmaya çıkan Şenol Ruz, Ümraniyespor maçıyla gelişigüzel 2. kat dalya dedi. Beşiktaş’ta geçirdiği 4 sezonda çıktığı 199 karşılaşmada 117 galibiyet, 46 kardeşlik ve 36 yenilgi ulan Sıra, Ümraniyespor karşısındaki 5-2’lik skorla galibiyet sayısını 118’e çıkardı.

Beşiktaş bu sezon ilk kez 5 gol attı

Şenol Gün’in evvel maçında Ümraniyespor karşısında etkili aynı takat sınırı ortaya koyan Beşiktaş, sahadan 5-2’lik galibiyetle ayrılırken, yağız-beyazlı takım bu sezon ilk kez bire bir maçta 5 gol atmayı başardı. Valerien Ismael yönetiminde Karagümrük karşısında 4-1’lik yengi elde eden ve bu zaman en çok gol attığı karşılaşmayı izleten Beşiktaş, Şenol Güneş’in ilk maçında ise sezon rekorunu kırdı. Önümüzdeki hafta Galatasaray deplasmanına gidecek olan Beşiktaş, aldığı galibiyetle puanını 22’ye yükseltti. – İSTANBUL

Share: