Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu’ndan 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü mesajı

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, 24 Kasım Hoca Günü dolayısıyla kanaat yayımladı.

Hacıbektaşoğlu, mesajında, en kasıntılı mesleklerin başında yer düzlük öğretmenliğin iş, fedakârlık, çıdam ve tolerans isteyen, bedeli tek maddesel karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve etkili olduğunu belirtti.

Ülkenin beher köşesinde canla başla etkin bütün öğretmenlerin 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset’nü kutlayan Hacıbektaşoğlu, şunları kaydetti:

“Başmuallim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İnsanlık toplumunun yeryüzü fedakar, yer muhterem unsurları on paralık elbet öğretmenlerdir’ sözü öğretmenlerin değerini zahir ortaya koymaktadır. Bu nedenle değme tür fedakarlıktan kaçınmadan cansiparane etkin öğretmenler, gelişmiş ve müreffeh ayrımsız Türkiye hedefine ulaşmamızda bildirme büyük güvencemizdir. Öğretmenlerimizden beklentimiz, geleceğimizin mimarı sevgili çocuklarımıza, gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi öğretmeleri, düşünmeyi, fikren vukuf üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven erat kendisine yetiştirmeleridir. Atatürk özellikle olmak için aramızdan ayrılan ve görevi başındayken martir olan öğretmenlerimizi yağmur ve şükranla anıyorum.”

Share: