Sivas Belediyesi bu kış yürekleri ısıtacak

Sivas Belediyesi bu kış yürekleri ısıtacak

Sivas Belediye Reisi Hilmi Bilim Adamı, gerekseme sahibi ailelere 1500’er teklik nakit yakıt desteği sağlayacaklarını söyledi

SİVAS – Sivas Belediye Reisi Hilmi Âlim, gerekseme sahibi ailelere 1500’er lira akça yakacak desteği sağlayacağını söyledi.

Sivas Belediyesi kış aylarının yaklaşmasıyla gerekseme sahibi aileleri unutmadı. Sivas Belediyesi bünyesinde hizmet veren Soy Ağacı Derneği, ailelere akça yakıt desteği sağlayacak. Mahiye geliri 5 bin 500 liralık ve altında olan gerekseme sahibi bütün ailelerin faydalanabileceği müzaheret için müracaatlar Sivas Belediyesi resmi genel ağ sitesi üzerinden yapılacak. Başvurular 30 Son Teşrin Çarşamba haset emek bitiminde ise sonuç bulacak.

3 kamer süresince bitmeme edecek

Sivas Belediye Reisi Hilmi Bilimci, nakdi yardımların Ev, Şubat ve Mart aylarında 500 lira gerekseme sahiplerinin yerine yatacağını söyleyerek, “Göreve geldiğimiz andan itibaren içtimai yardımları elden gıda yardımı namına değil hemşerilerimizin ihtiyacı olan temas alanda çeşitlendirerek devam ettirme kararı aldık. Toplumsal teavün vakfının kömür ve odun yardımını yıllardır yapıyoruz. İnşallah bu senede bitmeme edecek. Bunun dışında ilkini 2 yıl önceki başlattığımız yakıt yardımı adı altında doğalgaz desteği akçe yardımı desteğini birlikte başlatmıştık. Bu senede esasen Sivas belediyesi namına bugün müracaatını başlatıyoruz. 30 Teşrinisani 2022 düzentileme bitimine büyüklüğünde bitmeme edecek müracaatlardan sonraları Aile, Gücük Ay ve Mart aylarında 500 lira tevessül etmek için toplamda bin 500 lira doğalgaz yardımını nakit kendisine hemşerilerimizin yerine yatıracağız” şeklinde konuştu.

“Asgari ücret sınırı ve altında olan vatandaşlar yararlanabilecek”

Komutan Bilim Adamı, nakdi yardımdan gelirleri minimal ücretli ve altında olan vatandaşların yararlanabileceğini söyleyerek, “Tabi bu yardımlarda anlaşılan bir ölçüt olması gerekiyor. Neticede aylık geliri minimum sevap olan 5 bin 500 teklik ve altında olan vatandaşlarımız akça desteğinden yararlanabilecek. Müracaatları online internet ortamından alacağız. Hemşerilerimizin buraya gelip karşı karşıya müracaat etmelerine lazım yok. Hızlı bire bir değerlendirmenin arkası sıra Ocak ayının gelmesiyle gelişigüzel destekler hesaplarına aktarılacak. ‘Soğuk günleri paylaşmanın sıcaklığıyla ısıtıyoruz’ sloganımızla zaman itibariyle destek müracaatları başlatıldı. Vatandaşlarımıza berceste olsun” ifadelerini kullandı.

Share: