SUBÜ rektörlüğüne yeniden atanan Sarıbıyık, kullanılmamış periyot hedeflerini açıkladı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Sakarya Kılgılı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) rektörlüğüne baştan atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, yıpranmamış dönemdeki temel hedeflerini açıkladı.

Üniversiteden yapılan açıklamada görüşlerine meydan verilen Sarıyıbıyık, rektörlük görevine baştan atanmış olmanın onurunu yaşadığını belirterek, göstermiş oldukları güvenden muhit Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a, Yükseköğretim Müesses (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve desteklerini esirgemeyen dostlarına teşekkürname etti.

Sarıbıyık, üniversitenin yapılanmasını 4 almanak süreçte şişman ölçüde tamamladıklarını aktararak, “+1 Eğitim Modeli” ile üniversite-hisse senedi dünyası birlikteliğinde Türkiye’ye yaşıt üniversite haline geldiklerini kaydetti.

Uygulama becerisine erbap nitelikli herif ve yapılabilir AR-GE hedefleriyle akım ederek ayrımsız zamanda akademik çalışmaları desteklediklerini belirten Sarıbıyık, “Üniversitemizi toplumsal, kültürel operasyon ve topluma müteveccih bakım çalışmalarıyla yaşadığımız şehre ve ülkemize kâr sağlayan bire bir yükseköğretim kurumu haline yayımlamak için sakil çabalama gösterdik. 80 ayrımlı ülkeden 3 bine mail uluslararası öğrenci ile hars ve ticaret elçileri yetiştirme noktasında önemli başarılar elde ettik.” ifadelerini kullandı.

Sarıbıyık, gelecek dönemde SUBÜ’yü henüz ileri solmak ve varlık ortamını bitmeme ettirmek amacıyla var güçleriyle çalışacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Yerleşke çalışmalarının birlikte faziletli lisans ve doktora tezlerinin iş dünyasıyla yapılması, hisse senedi garantili bölümlerin açılması, iz yüksekokullarının organize sanayi bölgeleri zarfında zindelik göstermesi ve üniversitemizin sayısal dönüşümünün tamamlanması hedefleriyle yolumuza bitmeme edeceğiz.”

Share: