Emet’te büyük müfit programı

Emet Cahillik Derneği koordinesinde İlçe Müftülüğünün desteğiyle nazik müfit programı gerçekleştirildi.

İlçede sonuç zamanlarda yaşanan orman yangını, tüvana sima gidiş geliş kazaları ve aynı afetlerin defi için Toyluk Derneği organizasyonuyla tıpkı araya gelen kaza halkı hep gelişigüzel dua etti.

Zafer Meydanında gerçekleştirilen programa Ilçebay Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, partilerin ilçe başkanları, ayn başkanları, STK başkanları ve haddinden fazla sayıda vatandaş katılım sağladı.

İlçe Müftülüğünün hazırladığı programın küşat konuşmasını ve küşat Kur’an tilavetini Babukbey çarşı camii imamı Halil Kılıç gerçekleştirirken, programda Babuk as Çarşı camii Müezzin-Kayyım Bekir Kuş Yemi, Akpınar Cami İmam Hatibi Mustafa Balkır, Kuyupınar Cami İmam Hatibi Muharrem Meze, İki başlı Köyü İmam Hatibi Mehmet Çalıştırıcı, Yeniceköy Hacı Ömer Koca Cami İmam Hatibi Şemsettin Yıldırım Kur’anı Cömert okudular. Hafızlık Kur’an Kursu öğrencilerinin Ağaçküpesi Şerifi birlikte Saklayan Yasin Üstün ilahiler okudu. Daha sonradan kemiksiz toplanan protokol ve ahali hep gelişigüzel yakarış etti.

Kurban kesimi ve hayır pilav dağıtımı ile sona aziz izlence sonrası mütekellim Emet Cahillik Derneği Başkanı Mehmet Becerikli, “Emet Deneyimsizlik Derneği ve Emet İlçe Müftülüğü namına ilçemizde kip haddinden fazla hayırseverimizin ulama verdiği Gazi Emet hayrımızı gerçekleştirdik. Hafızlık Kur’an Kursu öğrencilerimizin Hatmi Şerifi, hocalarımızın Kur’an tilavetleri, kurban kesimi ve yemek ikramı ile programımızı nihayete erdirdik. Şehitlerimiz ve tüvana yaşta yitirdiğimiz kardeşlerimizin ruhu için, orman yangıları ve saf afetlerden sakınmak amacıyla, kaza ve belaların ilçemizden ırak olması için yürütme ettiğimiz programımıza özellikle esnaflarımız tutmak için katkı veren herkese çok teşekkürname ederiz “dedi. – KÜTAHYA

Share: