Süvari Metanet Balkan Şampiyonası Kırklareli’nde düzenlenecek

Süvari Dayanıklılık Balkan Şampiyonası 7-9 Teşrinievvel tarihinde Kırklareli’nde düzenlenecek.

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından Demirköy ilçesine ilişkin İğneada beldesindeki Longoz ormanlarında düzenlenecek olan şampiyonaya Balkan ülkelerinden milli bando yarışmacıları katılacak.

TK Cowboy Ranch Yönetim Kurulu Başkanı Turan Karaman, AA muhabirine, şampiyonanın Türkiye’de düzenlenecek olmasından akıbet merhale mutlu olduklarını söyledi.

Şampiyona hazırlıklarının devam ettiğini rapor eden Karaman, bütün vatandaşları şampiyonaya davet etti.

Yarışların görülmeye değer olduğunu vurgulayan Karaman, şöyle konuştu:

“Atlı Peklik Balkan Şampiyonası’nda konuk milli takımlar ve ekiplerine ülkemizin güzelliklerinin ve değerlerinin eğin seviyede tanıtımı için çalışıyoruz. Her yıl ayrımlı ülkelerde savaş eden milli takımımız, bu yıl zat topraklarında değişik Balkan ülkeleri ile 7-9 ilk teşrin tarihlerinde şampiyonluk üzere mücadele edecekler. Atlar, dünyada eşi tıpkısı olmayan Longoz ormanları, Karadeniz sahili ve Istranca ormanlarını aştıktan sonraları TK Cowboy Ranch’te bitecek olan parkurları koşacaklar.

Bulgaristan, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ülkelerinin katılması beklenen şampiyonada 40’a yakın atlama beygiri ve biniciyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Türkiye yerine ocak sahipliği yapmanın gururunu yaşarken, dünya binicilik camiasına ülkemizi ve bölgemizi bildirme ferah şekilde tanıtmanın hazırlığı ve heyecanı içerisindeyiz.”

Share: