Tepkilerin hedefi olan Meram Aslan: “Kavisli anlaşılmış, düzeltiyorum”

Tepkilerin hedefi olan Kasıt Arslan: “Falsolu anlaşılmış, düzeltiyorum”

SAKARYA – Aynı göstergeç programında söylediği sözler ile tepkilerin hedefi olan oyuncu ve sunucu Murat Aslan, içtimai medya hesabı üzerinden video paylaştı. Aslan paylaştığı videoda, “Yaptığım benzeri açıklama yanlış anlaşılmış sosyal medyada paylaşılarak, suiistimal edilmiş, kusurlu yönlere fariğ. O benzeri isim örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Sürçülisan ettiysem affola” ifadelerine saha verdi.

10 ili etkileyen depremin ardından çapul girişimine karşı güvenlik güçleri saklık haline geçti. Bölgelerde soygunculuk ve hırsızlık olayları devam ederken ayrımsız göstergeç kanalının faal yayına katılan oyuncu ve anonsör Garaz Aslan’ın yer sarsıntısı bölgesindeki çapul ve hırsızlıklara özen çekici konuşmasında, “Tıpkısı bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı Niğde plakalı. Bu miftah müzaheret verebilecek ayrımsız komütatör değil. Çarkıt, dökülmüş ayrımsız anahtar. Yaklaşıyorsunuz içi meşgul. Elbet yoğun? parça parça oradan, buradan çokluk malzemeler, ağzına büyüklüğünde camlarından hariç kadar dolmuş. Biraz elan bakıyorsunuz birileri hala oradan aynı şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plaka ne? Sakarya, plak hangi? Niğde, plak hangi? Eksantrik tıpkısı şey” söylemlerinde bulunmuştu. Arslan’a, bu söylemlerinin ardından aksülamel yağmıştı.

“Dil Sürçmesi ettiysem affola”

Erek Aslan toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “Bugün Sakarya’dan çok sevdiğim dostlarım aradı, monitör programında yaptığım tıpkı izah yanlış anlaşılmış toplumsal medyada paylaşılarak, suiistimal edilmiş, kavisli yönlere çekilmiş. Onu serian düzeltmek istiyorum. Buraya kötü niyetle mevrut yabancı plakalar ile ilişkin benzeri bahis vardı o anda konuştuğumuz ve ego o dolaşma tanık olduğum biraz yaşama ile onların plakalarını zikrettim ekranda. Söz Temsili Sakarya ve Niğde plakalı benzeri zat ile başka illerin plakaları vardı, bunlar çok mebzul niyetli kadar gözükmüyordu dedim. Bağımlı ego burada o şahsı kastettim, Sakarya’yı tenzih ederek esasen o kelimeyi söyledim. Bunu zaten beni yıllardır yaptığım işleri bilenler hangi emreylemek istediğimi haddinden fazla ongun anlıyorlar. Ancak hangi yazık ki çarpıtılmış, Sakaryalılara mal edilmiş, denk verdiğim 1 üzücü insan. Nedeniyle yeniden söylüyorum şayet sürçülisan ettiysem affola, yumruk şerait altında çalışıyoruz bizler. Günlerdir büyük teessürat altında çalışıyoruz zımnında sürçülisan olabiliyor, kusura bakmayın. Ayrıca Niğdeli arkadaşlardan on paralık şikayet yahut eleştiri gelmedi ama Niğde ismini de zikrettiğim üzere onlar da kusura bakmasınlar. Gerçekte site ismi zikretmemem gerekirdi, plaka ismi verirken, aynı şahsı emsal gösterirken. Dediğim gibi o benzeri erkek örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Ben burada geçkin Sakarya’dan gelen arkadaşlarımla yardım dağıttım. Ihtimal üstelik buraya yeryüzü çok tırlar, yardımlar Sakarya’dan geliyor. Sakarya benim 2’nci memleketim, ego Sakarya’de üniversiteyi okudum, orada senelerce kaldım. Orada haddinden fazla sevdiğim dostlarım var, onlar beni uyardılar, idea attılar. Saraka benim ağzımdan daha çok, vebal benim hatam. O yüzden kanalı bu durumda itham etmek çokça akıllıca gayrimümkün, kanalımızı dahi suçlamayalım. Buradaki insanlar çokça sakim, çakaralmaz olmakta haklılar zira acıları var. Ama görüyorum ki görüntülük ve klavye başındaki insanlarda haddinden fazla berbat, zımnında böyle ayrımsız dönemde ekranda olmamak, ekranda tek konuşmamak çokça daha akla yatkın olacak” ifadelerine vadi verdi.

Share: