Tepkilerin hedefi olan Murat Arslan: “Hatalı anlaşılmış, düzeltiyorum”

Bire Bir televizyon programında söylediği sözler ile tepkilerin hedefi olan aktör ve anonsör Meram Arslan, içtimai medya hesabı üzerinden ayrımsız video paylaştı. Arslan paylaştığı videoda, “Yaptığım tıpkısı izah hatalı anlaşılmış, içtimai medyada paylaşılarak suiistimal edilmiş, hatalı yönlere fariğ. O aynı can örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Dil Sürçmesi ettiysem affola” dedi.

10 ili etkileyen iki iri depremin ardından soygunculuk girişimine karşı düzenlilik güçleri teyakkuza geçmişti. Tıpkı göstergeç kanalının enerjik yayına katılan aktör ve anonsör Murat Aslan ise zelzele bölgesindeki doyumluk ve hırsızlıklara dikkat çeken konuşmasında, “Benzeri bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı, Niğde plakalı. Bu açacak yardım verebilecek aynı açacak değil. Çarkıt, dökük bir anahtar. Yaklaşıyorsunuz içi komple. Zahir meşgul? parça parça oradan, buradan cem malzemeler, ağzına büyüklüğünde camlarından hariç büyüklüğünde meşbu. Biraz elan bakıyorsunuz birileri hala oradan bire bir şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plak hangi? Sakarya. Plaka ne? Niğde. Plak hangi? Bambaşka tıpkı husus” demişti. Arslan’a bu sözlerinin peşi sıra tepki yağmıştı.

“Dil Sürçmesi ettiysem affola”

Erek Aslan, konuyla ilişik toplumsal iletişim araçları hesabı üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “Bugün Sakarya’dan çok sevdiğim dostlarım aradı, televizyon programında yaptığım tıpkı izah yanlış anlaşılmış, toplumsal medyada paylaşılarak suiistimal edilmiş, kavisli yönlere fariğ. Onu derhâl doğrultmak istiyorum. Buraya üzücü niyetle gelen ecnebi plakalar ile ilgilendiren aynı bahis vardı, o anda konuştuğumuz ve ben o aktarılma şahit olduğum biraz can ile onların plakalarını zikrettim ekranda. Söz Misali ‘Sakarya ve Niğde plakalı tıpkısı zat ile eksantrik illerin plakaları vardı, bunlar haddinden fazla ongun niyetli kabilinden gözükmüyordu’ dedim. Elbette ego burada o şahsı kastettim, Sakarya’yı arılama ederek esasta o kelimeyi söyledim. Bunu doğrusu beni yıllardır yaptığım işleri bilenler hangi söylemek istediğimi çokça iyi anlıyorlar. Ancak hangi yazık kim çarpıtılmış, Sakaryalılara para edilmiş, örnek verdiğim tıpkısı çığlık adam. Dolayısıyla gene söylüyorum eğer dil sürçmesi ettiysem affola, zor koşullar altında çalışıyoruz bizler. Günlerdir nazik sıkıntılar altında çalışıyoruz, zımnında dil sürçmesi olabiliyor, kusura bakmayın. Antrparantez Niğdeli arkadaşlardan on paralık şikayet yahut tenkit gelmedi ama Niğde ismini de zikrettiğim amacıyla onlar dahi kusura bakmasınlar. Esasen kent ismi zikretmemem gerekirdi, plaka ismi verirken, aynı şahsı denk gösterirken. Dediğim kabil o tıpkısı koca örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Ben burada geri Sakarya’dan mevrut arkadaşlarımla müzaheret dağıttım. Belki birlikte buraya en çok tırlar, yardımlar Sakarya’dan geliyor. Sakarya benim ikinci memleketim. Ego Sakarya’üstelik üniversiteyi okudum, orada senelerce kaldım. Orada çok sevdiğim dostlarım var. Onlar beni uyardılar, plan attılar. Küçümseme benim ağzımdan daha çok, sorumluluk benim hatam. O yüzden kanalı bu durumda itham etmek haddinden fazla akıllıcasına imkânsız, kanalımızı de suçlamayalım. Buradaki insanlar çokça kızgın, ucuz olmakta haklılar, zira acıları var. Ama görüyorum kim ekran ve klavye başındaki insanlar üstelik çok sıkıntılı. Dolayısıyla hakeza tıpkı dönemde ekranda olmamak, ekranda tek konuşmamak haddinden fazla daha doğru olacak” ifadelerine kayran verdi. – SAKARYA

Share: