Tıpkısı önceki! Korkunç Yılmaz, Açıkgöz Genel Komutanlığı’na tugay adına atandı

Açıkgöz Umumi Komutanlığı’na mensup kâh general ve albayların emekliliğe sevki, aynı art rütbeye terfileri ve eskimemiş göreve atanmalarına ilgili kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

EMEKLİ OLANLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre;

Bitirmiş Genel Komutanlığı’na mensup Açıkgöz Genel Başbuğ Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Korgeneral Fuat Cenup, Liva Vedat Çolak, Liva Mustafa Başoğlu, Liva Müşkül Özfidan, Tuğgeneral İbrahim Koyuer, Tugay Hüseyin Hilmi Atabay, Liva Nuri Öztürk, Tugay Mehmet Çimen, Sancak İsmail Kibritçi ve Liva İbrahim Cüret 30 Ağustos itibarıyla emekliğe sevk edildi.

İLK KADIN GENERAL ATAMASI YAPILDI

Atamalara bakarak, 2 tümgeneral korgeneralliğe, 16 tugay tümgeneralliğe, 14 albay ise tuğgeneralliğe gelişim etti. Ayrıca, ilk defa Güllabi Umumi Komutanlığı’na eş general ataması yapıldı. Güllabi Umumi Komutanlığı Ocak İçi Seri Mücadele ve Yavru Bölüm Müdürü Mümessil Albay Dinamit Yılmaz Tuğgeneralliğe feyiz ederek Cingöz ve Periferi Asayiş Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.

Liva Hırslı Yılmayan

Öte yandan, 69 general ve albayın bakir görevleri anlaşılan oldu. Bunların arasında Ferik İsmail Balıbek ve Ferik Hüseyin Kurtoğlu Jandarma Umumi Başkan yardımcılığına atandı.

Share: