Uçan Top 2. Lig: Alpedo Kahramanmaraş Voleybol: 3 Adıyaman Gençlerbirliği: 0

Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig’da Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top, Adıyaman Gençlerbirliği’ni 3-0 aşınmış etti ve ligde 5’te 5 yaptı.

Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig’inde 6’cı hafta maçlarının heyecanı yaşandı. Takım 15’te uğraş eden Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı, Kahramanmaraş-Eşkal Spor Kompleksi’nde Adıyaman Gençlerbirliği ile karşı karşıya geldi.

Maça hızlı başlayan ocak sahibi topluluk geçmiş setin önceki ustalık molasına 8-4’lük üstünlükle girdi. Ilımlı oyunlarla rakibine avantaj sağlayıcı Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı, ikinci ustalık molaya ise 16-5’lik üstünlükle geçerken, önce seti 25-7’lik skorla kazandı.

İkinci sete da acul başlayan Alpedo Kervan Voleybol Takımı, bu setin önceki ustalık molasına 8-4, ikinci beceri molasına 16-8 üstünlükle girerken bu seti ise 25-9 kazandı.

Üçüncü setin ilk ustalık molasına 8-1, ikinci maharet molasına ise 16-8’lik üstünlükle giren Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı, son seti 25-8 maçı ise 3-0 kazanarak 5’te 5 yapmayı başardı.

Bu sonuçlarla gelişigüzel Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı puanını 15’e yükseltti, önderlik koltuğunu rakiplerine bırakmadı. Adıyaman Gençlerbirliği ise aldığı bu mağlubiyetle muvaffakiyetsiz puanla 8’ncı sırada haftayı kapattı.

Maç sonu açıklamalarda kâin Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı kaptanı Zehra Coşkunsu, “Yolumuza komple dizgin bitmeme ediyoruz. Bugün topluluk olarak ferah bire bir oyun ortaya koyduk ve maçı 3-0 kazanmasını tanıdık. Bu güzelce oyunumuzdan periferi mutluyuz. Hedefimiz play-off’lara kalabilmek” dedi.

Ligin 6’ncı haftasında Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı deplasmanda Merinos Koyunu Toyluk ile karşı karşıya gelirken, Adıyaman Gençlerbirliği ise evinde Sivas İl Hususi İdare’yi ağırlayacak. – KAHRAMANMARAŞ

Share: