Uşak Valiliği yer sarsıntısı sonrası battaniye fiyatlarının arttığı iddiasını yalanladı

Çeltek Valiliği, model üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki depremin arkası sıra kentteki fabrikalarda üretilen battaniyelerin fiyatının arttığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan kayıtlı açıklamada içtimai medyada hareket dolayısıyla Yardımcı’ta battaniye fiyatlarının 100 liradan 250 liraya yükseldiği yönünde paylaşımların yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere vadi verildi:

“İlimizde üretilen battaniyeler içerdiği materyalin türüne, kalitesine ve büyüklüğüne bakarak 100 lira ile 350 lira beyninde fiyatlandırılmaktadır. İddia edildiği üzere deprem öncesi ve sonrasında fiyatlarda bir artış bahis konusu olmamıştır ve Tecim İl Müdürlüğümüzce bir suistimal tayin edilmemiştir. Kaldı ki depremin yaşandığı geçmiş saatlerden itibaren değme bedel beklemeden 100 bin skor battaniyeyi dürü olarak toplayan Uşaklı iş insanlarımız, hayırseverlerimiz takdiri hak etmektedir. Bu sebeple ilimiz esnaf ve sanayicilerinin gerçeği yansıtmayan ayrımsız iddia üstüne eleştirilmesi ve ilimizin adının bu şekilde anılması bizleri derinden üzmüştür. Ahit aslı olup olmadığına bakılmaksızın rastgele dedikoduyu paylaşma günü değildir. Ahit kontak ve dayanışma günüdür.”

Share: