Uşaklılar hareket bölgesi üzere seferber oldu

Uşaklılar sarsıntı bölgesi üzere seferber oldu

UŞAK – Uşak’ta vilayet tarafından kurulan arkalama çadırı arkalama eşyalarıyla dolup taşarken vatandaşlar ise Türk milletinin hakeza benzeri kavim olduğunu, yumruk zamanda ayrımsız ve bu arada olduklarını söyledi.

Akşam geç saatlerde Kahramanmaraş ve çevresinde etkisini gösteren peş peşe mevrut depremler sonrasında Uşak’ta üstelik ayrımsız çokça ilde olduğu üzere il eliyle arkalama çadırı kuruldu. Vatandaşların bindi maksadıyla verdiği eşyalarla keçe adeta doldu taştı ve arkalama araçlarının biri gitti biri geldi. Yaşlısından gencine, zengininden fakirine tıpkısı olan vatandaşlar, başka vatandaşları üstelik duygulandırdı. Burada İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda kâin Gökhan Kaya, depremi duyduktan bilahare çokça üzüldüklerini ve ellerinden geldiğince tıpkısı şeyler yapmaya çalıştıklarını söyledi. Kayaç, “Bilcümle herkese önceki olsun. Bana göre Türk milleti, dünyada gelmiş ve eski sunu şerif budun. Böyle acıda, kederde temas olmayı çok gani başarıyoruz. Baktığında herkesin durumu çok ongun değil ama tekrar birlikte insanlar elinde olmasa üstelik buluyor, buluşturuyor getiriyor. Haddinden Fazla gani tıpkı milletiz, Allah birliğimizi bozmasın” ifadelerini kullandı.

“Tığ Türk milleti hakeza durumlarda ilişki ve beraberizdir”

Başka bire bir vatandaş Yusuf Öztürk ise meydana mevrut görüntüleri “Türk milletinin ne kadar duyar ayrımsız kavim” yerine adlandırdı. Verdiği röportajda Öztürk, “Türkiye cumhuriyetinin vatandaşlarının ne kadar duygulu benzeri ulus olduğunu aha burada görüyoruz. Türkiye’nin seçkin yerendeki insanlar bizim kardeşimizdir. Biz Türk milleti hakeza durumlarda kontak ve beraberizdir. Biz bu şekilde olduğumuz sürece on paralık kimse yıkamaz. Türk milleti bu işte. Burada görün” dedi.

Share: