Uşak’tan zelzele bölgesine battaniye sevkiyatı başladı

Uşak Valisi Turan Ergün, depremde yıkımın gerçekleştiği 10 ile battaniye çalmak üzere çalışmalara başladıklarını, bugün 30 bin battaniyenin bölgeye ulaştırılmasının planlandığını bildirdi.

Vali Ergün, form üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremle ilişik 112 Evgin Davet Merkezi’ndeki Asayiş ve Acil Olaylar Koordinasyon Merkezinde (GAMER) planlı toplantıya katıldı.

Gazetecilere açıklamada kâin Ergün, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yaralılara de acil şifalar diledi.

Şu esas büyüklüğünde kentten yer sarsıntısı bölgesine çeşitli birimlerden 23 araçla 160 personel gönderdiklerini tabir fail Ergün, İl Hususi İdaresi ve Uşak Belediyesi bünyesindeki gelişim makinelerinin bile yola çıkacağını aktardı.

Kan ihtiyacının giderilmesi için Ulu Cami önü, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı ve Nuri Şeker Hastalığı Şeker Hastalığı Fabrikası revirinde nefes ahiz birimleri oluşturduklarını anlatan Ergün, battaniye istihsal merkezi olan Çeltek’ın bu konuda da üstüne düşeni yapacağını kaydetti.

Bölgeye battaniye desteğinin sağlanması üzere çalışmaların er saatlerde başladığını söyleyen Ergün, şu bilgileri verdi:

“Zaman bakımından 30 bin civarında battaniyeyi hareket bölgesine gönderme etmeyi planlıyoruz. Şu anda 3-4 tır harekete hazır hale geldi. Bunun ferda akşama büyüklüğünde 70 binleri geçeceğini düşünüyoruz. Uşaklı vatandaşlarımız başından beri bu konuda çokça duyar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Bunların hepsinin tıpkısı eş güdümlü içerisinde gitmesi lazım. Bizlerle kategorik eş güdümlü kursunlar. Bizim koordinasyon yerleşmiş burada, 24 saat esasına göre görevine devam edecek.”

Share: