Vadi Şeş Tuz Şehri’nde Cumhuriyet Altını Bayramı resepsiyonu

Çankırı’bile, Cumhuriyet Altını’in kuruluşunun 99. sene dönümü resepsiyonu, içtima 150 metre altında bulunan ve Hititler döneminden beri tuz elde edilen Yer Şeş Sodyum Klorür Şehri’nde verildi.

Vali Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, Düzlük Şeş Sodyum Klorür Şehri’nde, amme görevlileri, sivil topluluk temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, sporcular, mülki ve askeri yetkililer, muhtarlar, esnaf ve hisse senedi insanları ile farklı davetlileri akseptans etti, burayla ilgili bilgelik verdi.

Programda çalgı dinletisi sunuldu.

Vali Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, birçok 99 yıllara milletçe ulaşmayı murat ettiklerini söyledi.

Bu uğurda hayatlarını feda etmiş şehitleri rahmetle andığını tamlayan Ayaz, “Bu sene Cumhuriyet Altını resepsiyonunu şehrimizin en büyük turistik değeri olan Kayran Altı Sodyum Klorür Şehri’nde fethetmek istedik. Böyle manalı tıpkısı günde burada bulunmaktan yağlık hem ben hem birlikte misafirlerimiz çok mutlular.” dedi.

Meydan Altı Tuz Şehri’nin tanıtımına yardım uydurmak istediklerini dile getiren Ayaz, “Şu anda masaları dolaşıyorum, misafirlerimiz ve tığ oluşan atmosferden gayet memnunuz. Tedarik sürecinde cura tereddütlerimiz oldu ama şu anda arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu ortamdan haddinden fazla memnunuz. Kabul Töreni üzere şehirdeki bildirme uygun yeri seçtiğimizi düşünüyorum. Bugün milletimiz üzere haddinden fazla kocaman tıpkı dönüş. Burası bile şehrimiz amacıyla çok balaban bir kayran, ikisini bugün buluşturmuş olduk. Hedefimiz, burayı teşrikimesai içre sunma bereketli şekilde görmek ve ülkemizin turizmine vermek.” diyerek konuştu.

Vali Ayaz, Togg’un dizi üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün açılışına ilişik soru üzerine bile şunları kaydetti:

“Basit ülkemiz için tarihi tıpkı haset görüntülük başında de olsa yaşamış olduk. Çokça muhteşem, sonuçta milletçe gelgel duyduk. İlk beyinli cihazımız, bilindik anlatım o şekilde kullanıldı. İlk düşüncesiz cihazlarımız bantlardan indiler. Anadolu kırmızıyla üstelik Sayın Cumhurbaşkanı’mız debi etti ve bundan sonra paradigma üretime geçti. İnşallah ilk fırsatta yanılmak isteriz amma milletçe şırakkadak çok sevinci tıpkısı anda yaşadığımız bir ahit oldu.”

Share: