Çankırı’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Çankırı’da, Cumhuriyet’in ilanının 99’uncu sene dönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı.

Çankırı’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu yaşandı. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın makamında tebrikleri kabul etmesinin arkası sıra 15 Temmuz Mili İrade Meydanında tebrik kartı programı düzenlendi. Tebrik programına Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tugay Salih Iri, İl Güven Müdürü Yılmayan Delen, Kurnaz Komutanı Miralay Yusuf Mutlu Taze, site protokolü, mektepli ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılını kutlamanın ve bunun çın gururu içerisindeyiz. Cumhuriyetimiz devletimiz milletimiz inşallah cumhuriyetin kurulduğu 99. Yıl kadar genç ve 99 yıllık tecrübeyle inşallah ati yüzyılda güce ve kuvvete erbap. Bu konuda gençlerimize olan inancımız bütün cumhuriyete revan yolda yapılan fedakarlıklar çekilen çileler, kaybedilen canlar ve tamlık fedakarlıkların gençlerimizin bilincinde olduğunu düşünüyor ve inşallah onlarında kendilerini hür benzeri yurt atfetmek için, onlara özgür bire bir elverişsiz artırmak üzere yapılan fedakarlıklara eş çıkacak ve ülkemizin 99 yılda geldiği seviyeden elan ilerisine taşıyacak çaba ve fedakarlıklarla çalışacaklarına inanıyor ve hepsinin yolu bahtı meydanda olsun diyorum” dedi.

Vali Ayaz’ın konuşmasının peşi sıra öğrenciler yoluyla şiirler okundu. Henüz sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Bir Yudum Anadolu Efsanesi Ahali Oyunları Gurubu eliyle sahnelenen gösteriler şişman ilişki gördü. Güllabi komandolarının gösterileri ile bitmeme fail tören, merasim geçişinin ardından sona erdi. – ÇANKIRI

Share: