1 Milyon İstihdam Projesi Yeryüzü İyi Proje ödülü aldı

TEGEP Derneği vasıtasıyla düzenlenen 2022 yılı Öğrenme ve Hisse Senedi Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye’nin saygın şirketlerinin gelişigüzel yıl şişman ve canlı projeleriyle aday olduğu bağış programı bu sene 13 değişik kategoride gerçekleştirildi.

TEGEP Öğrenme ve Hareket Ödülleri finalinde “Gençlerin İş Hayatına Katılımını ve Gelişimini Destekleyen Hareket Programı” kategorisinde yarışan Hazne ve Maliye Bakanlığı sahipliğindeki “1 Milyon İstihdam Projesi” yılın “Arz İyi Projesi” ödülünü kazandı.

“1 Milyon İstihdam Projesi, için bu ödülle daha dinç bitmeme edecek”

Ödülü Hazine ve Maliye Bakanlığı hesabına alan Hikmet Teknolojileri Umumi Müdürü Cebrail Müfrit, törende yaptığı konuşmada, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu ödülü kazandığımız amacıyla bahtiyar ve gururluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Milli Uygulayım Bilimi Hamlesi vizyonuyla başlattığımız 1 Milyon İstihdam Projesi’nde çokça kere aldık. 900 binden çok adaya ulaşan projemizde sayısı seçme sabık periyot artan 170’ten fazla çalıştıran şirketimizle istihdam sayısını artırıyoruz. 6 alanda 25 keyfiyet amacıyla 100 bin dakikadan çok mütemadi 200’den aşkın olan eğitim bilimi içeriğimizi güncelleyerek artırıyoruz. Türkiye’nin bilgi teknolojileri alanına özel önceki ve tek eğitim ve istihdam platformu 1 Milyon İstihdam Projesi, için bu ödülle henüz diri devam edecek ve daha iri başarılara imza atarak hedefine ulaşacaktır.”

Proje 2020’de başlamıştı

1 Milyon İstihdam Projesi (1 Milyon Yazılımcı Projesi), Hazne ve Maliye Bakanlığı sahipliğinde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve çağrılarıyla Nisan 2020’de başlatılmıştı.

Proje kapsamında hikmet teknolojileri alanında kariyer sahibi tevessül etmek isteyen vatandaşların arı geçmişlerini oluşturması ve personel arayan şirketlerin iş ilanı yayınlaması için “1 Milyon İstihdam” sistemi geliştirilerek kullanıma alınmıştı.

Sonuç dönemde projenin yaygınlaşması üzere farklı kamu kurumları, üniversiteler, sivil topluluk kuruluşlarıyla yaptığı aksiyon birlikleriyle gündeme gelen projenin hedefi Cumhuriyetin 100. yılında 1 milyon genci bilgi teknolojileri alanında istihdama amade hale ilam etmek şeklinde duyurulmuştu.

Adayların ve işverenlerin ücretsiz ve koşulsuz olarak kaydolarak yararlanabildiği proje sistemine ve web sitesine https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Nazır Nebati’den 1 Milyon İstihdam Projesi’ne ilişkin izah

BTK’dan öğrencilere 4 ihtar: Adresinizi sosyal medyada paylaşmayın

BTK, Türk Telekom hisselerinin Türkiye Varlık Fonu’na devrine izin verdi

 

Share: