ABD’deki Sonuç Silahlı Saldırı, Silahlı Gayret Tartışmalarını Alevlendirdi

ANONS (İngilizce): XİA LİN, Xinhua muhabiri:

“13 Şubat 2023 gecesi Michigan Eyalet Üniversitesi kampüsünde meydana gelen silahlı saldırıda üç yaşama öldü ve en birkaç beş hayat de yaralandı. Üniversitenin arızi rektörü Teresa Woodruff, okulun iki günlüğüne acil ebat operasyonlarına alınacağını söyledi.

Profesör Frederick Engram, ‘Bir çok madde hissediyorum. Çirkin, kafası karışmış, endişeli ve öfkeli… Zira bunun olduğunu ilk kez görmüyoruz’ diyor.

Profesör, silahlar ve toplumumuzdaki yeri karşı daha kapsamlı aynı tartışmaya ihtiyaç olduğunu ve bunun politikacılar yoluyla yapılmasını gerektiğini söylüyor.”

GÜRÜLTÜLÜ 1 (İngilizce): MİR MOHAMMAD ALİ KHAN, Wall Street’te bozuk envestisman bankacısı:

“Hangi talih nüfusunun 1,2 allahsız kadar mühimmat silahına sahip? Amerika, tarihindeki herhangi bir savaştan daha çok insanı silahlı güç zımnında kaybetti. Millî Silah Birliği (NRA) öyle cıvıl cıvıl aynı lobi ki, Amerika’nın siyasi kampanyalarını finanse eden sunu varlıklı kuruluşlarından biri. Zırh üreticilerinin sınai zincirdeki çıkarı, ne büyüklüğünde çok satarlarsa o kadar haddinden fazla kazanmalarıdır.”

CURCUNALI 2 (Arapça): HEBA GAMAL, Kahire merkezli Ulusal Planlama Enstitüsü’nde yöntem bilimi profesörü:

“KÖLE ekonomisi, içte ve dışta şişman ölçüde cebe ticaretine sınırlanmış, bu nedenle zaman ticaretini devam ettirmeye çalışıyorlar, ancak şiddetli üreten onu değme antlaşma tadar ve demincek dünya halklarına verdikleriyle tıpkısı bardaktan içiyorlar.”

Xinhua Marifet Ajansı muhabirleri New York’tan bildiriyor. (XHTV)

Share: