Atsu’nun takım arkadaşı Lobjanizde ocumak dolu anları anlattı: Baht parlıyordu ve korkunç aynı ses geldi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden bildirme çokça etkilenen şehirlerimizden olan Hatay’ın Süper Lig’de uğraş fail temsilcisi Hatayspor de derinden ızdırap almış ve Süper Lig’den çekildiğini duyurmuştu. Volkan Demirel’in çalıştırdığı Hatayspor’dahi göçük altında küsurat yıldız futbolcu Christian Atsu ve sportif yönetmen Taner Savut amacıyla umutlu bekleyiş sürüyor.

“ŞANS PARLIYORDU”

Yaşanan felaketin en haddinden fazla hissedildiği yerlerden olan Hatay’dahi şehrin takımı Hatayspor’de form giyen Gürcü topçu hareket takkadak yaşadıklarından bahsetti. Saba, “Tün sema kıytırık parlıyordu ve yerden öyle korkunç tıpkısı gürültülü geliyordu ki ruhumuzu sarstı” dedi.

“RUHUMUZU SARSTI”

Deprem anında yaşadıklarını anlatan Lobjanidze, “Bu azgın sarsıntı başladığında ego evdeydim ve tekmil şehir uyuyordu. Saat sabahın dördüydü ve yaklaşık 2 zaman sürdü. Yaşananları kelimelerle bittabi aktaracağımı bilemiyorum. Evden ilan ağırlık çıktım. Ağız Ağıza çökmedi amma tavan ve içindeki seçme husus çöktü. Sekizinci katta uyuyordum ve derhâl hariç fırladım. Korkunçtu, meydan cereyan ediyordu ve tıpkı madde parlıyordu. Geceleyin talih banal parlıyordu ve yerden öyle azgın benzeri curcunalı geliyordu ki ruhumuzu sarstı.” dedi.

“ÇOKÇA STRESLİYİM”

Açıklamalarına devam eden Gürcü topçu, “Çok stresliyim ama sağlıklıyım. Ocumak ve sunu balaban ağlatı, çocuklarını arayan ana babaların yüzlerine baktığınız zamandır. Bu nedenle, bulduğum husus bununla karşılaştırıldığında tek özdek değil.” ifadelerini kullandı.

“HERKESİN EVİ YIKILDI”

Mızıka arkadaşı Atsu için birlikte konuşan Saba, “Atsu için kimse bana bir husus söylemedi. Belki birisi Christian Atsu’nun ki olduğunu de bilmiyordur. Ama bilmiyorum. Böyle bir ihtimal çokça banal bir yüzde var. Takımda Türk aktör olanların, herkesin evi yıkıldı. Esasta ayakta küsurat bire bir karı yok.” dedi.

“MUCİZEVİ BİR ŞEKİLDE HAYATTA KALDILAR”

Açıklamalarına devam fail topçu, “11 kıvrım binanın 9. katında Atsu, 5. ve 7. katlarında ise 2 oyuncumuz ve 2 beceri direktörümüz oturuyordu. Mucizevi ayrımsız şekilde hayatta kaldılar. Masanın altındaydılar ve bazıları o dolaşma bulunup çıkarıldı. Gürcü halkıma çok teşekkür ederim, Türklere bu şekilde koruyucu oluyorlar. Milliyet, din ayırt etmez kimse böyle bir trajediyi doğruluk etmez. Ki olursa olsun herhangi bir şekilde yardım etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Share: