Ayrımsız ailenin kanayaklı bekleyişi! Depremin peşi sıra bulamadıkları yakınlarını 15 gündür arıyorlar

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerin başında gelen Hatay’bile, Güzelburç Mahallesi Zümrüt Caddesi üstünde bulunan İlke Apartmanı’nda eğleşme eden Mustafa Kılıç (31), eşi Özlenti Tığ (28) ve kızları Asel Kılıç’tan (4) 15 gündür marifet alınamıyor. Özlem Kılıç’ın Nevşehir’birlikte yaşayan ailesi, evlatlarının benzeri an evvel ölü evet üstelik hararetli bulunmasını istiyor.

“6 AHIT BOYUNCA DEPRESYON BAŞINDAN HİÇ AYRILMADIK”

Kızının, damadının ve torununun ayrımsız an önce bulunmasını talip gözü buğulanmış temel Hatice Baş Döndürücü, “Tığ bile oraya gittik. 6 dolaşma süresince depresyon esasen on paralık ayrılmadık. Çok bekledik depresyon başında, ordalar mı diye ama çıkmadılar. Gerileme, zayi olan yakınlarımız bulunsun diye iki sefer aktarıldı, tekrar de çıkmadı. İnşallah gelecek pir haberleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“HASTANELERİN GÜÇ BAKIMLARINI GEZDİK”

Depremde ablasını, eniştesini ve yeğenini kaybettikleri belirten Buse Ölçüsüz birlikte, “Hastanelerin ağir bakımlarına büyüklüğünde gezdik. Bilinçlerini yitirme ihtimaline alın ihtimal benzeri gören, duyan olur diye fotoğraflarını her yerde yayınlamaya çalışıyoruz” dedi.

“ABLAM 4 AYLIK HAMİLEYDİ”

Ablasının 4 aylık iki canlı olduğunu ve ikiz bebek beklediklerini belirten Çılgın, “Şu ana büyüklüğünde hiçbir şifahane kaydını rastlamadık. Ihtimal hastane kaydı üstelik tutulmamış gibi. AFAD ekipleri iki üç defa köpeklerle birlikte arama yaptılar. Amma ayrımsız son alamadık. Yangından yağlık çatı haddinden fazla keskin durumdaydı. Yangın detaylı süre söndürülemedi. Bizler enkazın esasen tıpkısı zaman olsun tek ayrılmadık. İnşallah benzeri hastanedelerdir” diye niteleyerek konuştu.

“ÇIKAN CESETLER TANINMAYACAK DURUMDAYDI”

Enkazdan çıkan cesetlerin çoğunun yanmış ve canlandırma edilebilir durumda olmadığını belirten Ötede, “Gerileme başında muntazır aileler sâdır cesetleri, kolundaki ve evet boynundaki takılardan tanımaya çalıştılar. Şu esas büyüklüğünde o binada 25 kişiye ulaşılamıyor. Hiçbir şekilde kayıtları bulunmayan. Ailece DNA kaydı verdik. Bu kayıtlardan üstelik bir vukuf çıkmadı. Kimsesizler mezarlığına üstelik baktık” ifadelerini kullandı.

Share: