Balaban Zafer’in 100. Yılı Çankaya’da Coşkuyla Kutlandı

Çankaya Belediyesi, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. sene dönümünü coşkuyla kutladı. Başkan Alper Taşdelen, “Tığ, emperyalizmi yenen, özlük kaderini zat nasıp fail ve bağrından Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü çıkarmış ayrımsız milletiz. Bu ulus, seçkin tür zorluğu yenmesini bilmiş ve bağımsızlığını kanıyla, canıyla kazanmıştır” dedi.

Çankaya’dahi geçmiş sabah erken saatlerde Çayyolu Dede Park’ta planlı merasim ile başlayan kutlamalar, ilçenin birçok noktasındaki takım gösterileriyle devam etti. Kutlamalar, şeb Ferhat Livaneli ve Orkestrası’nın verdiği konserle tamamlandı. Çayyolu’nda düzenlenen konsere, Çankaya Şehremini Alper Taşdelen’in yanında CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök ve Nihat Yeşil ile CHP Çankaya İlçe Başkanı Gönüllü Sebep katıldı.

Konser öncesi müzakere özne Başkan Taşdelen, şunları söyledi:

“BİZ EMPERYALİZMİ YENMİŞ BİR MİLLETİZ”

“30 Ağustos, emperyalizmin bize vurduğu prangayı parçalayıp bağımsızlık yolunda zafer elde ettiğimiz tarihtir. 30 Ağustos Galebe Bayramı’mız hümayun olsun. Milli bayramlarımızı ne büyüklüğünde kutlarsak kutlayalım hakkını veremeyiz. Çünkü Başkomutan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde bu aziz milletin verdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesi bire bir destandır. Tığ, emperyalizmi yenen, özlük kaderini özlük atama fail ve bağrından Mustafa Kemal Atatürk’ü çıkarmış aynı milletiz. Bu budun, değme cins zorluğu yenmesini bilmiş ve bağımsızlığını kanıyla, canıyla kazanmıştır.

“YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN MUSTAFA EKSIKSIZLIK ATATÜRK AYDINLIĞI”

Bizler, Atatürk’ün uğrunda yürümeye, O’nun okumuş düşüncelerine sahip çıkmaya, Çankaya’üstelik dahi bu kanı, kasırga ve azimle çalışmaya devam edeceğiz. Atatürkçüler yenilmez, cumhuriyetçiler yenilmez, bizler katiyen yenilmeyiz. Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulmuş olan bu ermiş ve pir ülkemizi gene bütün birlikte doğruluk ettiği noktaya çıkaracağız. O ışıklı günlere olan inancımla haykırıyorum; yaşasın Cumhuriyet, yaşa demokrasi, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı.'”Share: