Bayburt bir tane canevi oldu

Model üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan ve birçok ilde hissedilen depremin ardından bölgeye yardımlar bitmeme ediyor. Depremin ardından Kıran ve Evgin Nitelik Yönetimi(AFAD) Başkanlığı koordinasyonunda bölgeye müzaheret aksettirmek amacıyla ülke çapında harekete geçildi.

Enkaz kaldırma çalışmalarının bitmeme ettiği yer sarsıntısı bölgesine ve depremzedelere benzeri arkalama eli dahi Bayburt’tan uzatıldı. Bayburt’tan toplanan yardımlar ve hisse senedi makineleri bölgeye ulaştırılmak için yola çıktı.

Vali Cüneyt Epcim, yumruk zamanlarda Bayburtluların devletinin ve milletinin daima yanı sıra olduğunu belirterek, “İlk andan itibaren yer sarsıntısı bölgesine yardımlarını esirgemeyen hayırhah Bayburt halkına teşekkürname ediyoruz.

Deprem nedeniyle hayatını kaybeden kül vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yanık vatandaşlarımıza de ivedili şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Deprem bölgesine gönderilmek amacıyla debi edecek olan müzaheret konvoyunu, Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen, İl Uyanık Komutanı Miralay Dr. Talha Övet, İl Itimat Müdürü Nihat Teferruatlı, İl Genel Sedir Başkanı Bülent Apotr, İlçe ve belde şehremaneti başkanları, siyasi partilerin memleket başkanları ve gurur amirleri uğurladı. – BAYBURT

Share: