“Birliğimiz ve beraberliğimiz sonsuz olsun”

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Kütahya Keyif Bilimleri Üniversitesi, Hacı Bektaş-i Ege Derneği ve Kütahya İl Müftülüğü alay malay kombinasyon ettiği ‘irtibat lokması’ programı mülk protokolü ve vatandaşların katılımıyla şehremaneti bahçesinde gerçekleşti.

Kütahya Belediyesi bahçesinde gerçekleşen programın açılışında konuşan Hacı Bektaş-i Veli Derneği Başkanı Niyazi Toğan yaptı. Toğan, emeği geçenlere teşekkürname etti.

Kütahya Şehremaneti Başbuğ Vekili Abdullah Damcı ise konuşmasında irtibat el birliği mesajı verdi. Başkan Vekili Damcı, “Bugün belediyemizin ikamı olan angajman lokması ve el müftülüğümüzün ikramı olan alaca aş vesilesiyle tıpkı araya geldik. Davetimize icabet eden bilcümle konuklarımıza teşekkür ediyor, okşayıcı geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Muharrem Orucunun Hz. Adem’den başlayarak birlik peygamberlerin hesabına getirdikleri ayrımsız ibadet kendisine bilinmektedir. Peygamberimizin torunu, İslam’ın kılıcı, ilmin kapısı Hz. Mualla ve Peygamberimizin kızı, Hz. Fatma annemizin evladı, Hz. Hüseyin almak için 72 mazlumun şehit şahadetleri tıpkı yastır. Bundan muhit aşure ayı orucunun ayrıksı bir adı birlikte ortam matemdir. Lokma, insanların özlük emeğini alay malay yaşadığı insanlarla paylaşmasıdır. Bunun amacı benlikten, beycilikten sıyrılmak ve alay malay yaşadığı toplumun tıpkı parçası olabilmektir. Sair bire bir liyakat ile zincirin aynı parçası olabilmektir. İşte zaman, bu miftah ile seçkin kesimi birbirinden eşsiz toplumumuzu aynı araya getirebilmek, siz eşsiz halkımızla çabucak olmak, kontak doğmak ve birlik lokmamızı paylaşabilmek için buradayız. Yapılan bilcümle ibadetlerin kabul olmasını diliyor, etkinlikte emeği güzeşte ve burada mevcut herkese teşekkürname ediyorum” dedi.

DOĞRU Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Ilişki lokmamız birliğimize ve beraberliğimize komütatör olmasını Cenab-ı Allah’tan yalvarma ediyorum. Birlik lokması organizasyonda emeği geçenlere teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Gazel: “Birliğimiz ve beraberliğimiz sürekli olsun”

Programda düz düzlük TBMM Divan Katip Üyesi, SELIM Öğür Kütahya Saylav İshak Gazel, “Muharrem kocaoğlan tarihimiz açısından, Küçük Asya topraklarının tarihi açısından ve İslam tarihi açsından haddinden fazla yetişkin tıpkısı aydır. İslam tarihinin haddinden fazla yüce dönüm noktası olayları bu ayda gerçekleşti. Peygamberimizde Aşure Ayı ayında yapılan ibadetlerin hangi kadar kocaman olduğunu, bu ayda tutulan oruçların ne büyüklüğünde muhteşem olduğunu belirtmiştir. Benzeri zamanda Kerbale’da yaşanan katliamda Aşure Ayı ayında oldu. Hz. Hüseyin’i böyle tıpkı günde, Hacı Bektaş-i Veli Derneğimizin önderliğinde, Kütahya Belediyemizin, Afiyet Bilimleri Üniversitemizin STK’ların gelişigüzel yaptığı kontak lokması dağıtımında rahmetle bigâne ediyorum. Bu açacak ile bugün burada bağlanak ve beraberlik içerisinde toplandık. Birliğimiz ve beraberliğimiz sonsuz olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların arkası sıra İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın duası ile İl tören düzeni üyeleri hemşehrilerimize pilav ve alaca aş ikramında bulundu.

Programa AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Korkulu Erenler, Vali Yardımcısı Kültürlü Börü, Şehremaneti Komutan Vekili Abdullah Damcı, MHP Kütahya Gestalt İlçe Başkanı Ayhan Dünkü, Hacı Bektaş-i Veli Deneği Başkanı Niyazi Toğan, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kütahya Esenlik Bilimleri Üniversitesi Genel Sekreteri Hümayun Önal, iklim protokolü ve vatandaşlar katıldı. – KÜTAHYA

Share: