CHP’Lİ TORUN BİZE SALDIRARAK BECERİKSİZLİKLERİNİ GİZLEYEMEZLER

CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başkanı Yardımcısı Seyit Torun, Belediyelerimiz tek hukuki teftişten tırsma etmez. Kül belediyelerimiz şeffaftır. ‘Teröristlerin ayakkabı numaralarına büyüklüğünde biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez dedi.

CHP’nin Büyükşehir Şehremaneti Başkanları Değerlendirme Toplantısı, Ordu’dahi düzenlendi. CHP Yerli Yönetimlerden Mesul Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında, otelde yapılan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Kilolu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Yılmaz Büyükerşen, Işıklı Büyükşehir Belediye Reisi Korkunç Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün, Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Kavga, Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Valör Albayrak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını eden CHP’li Torun, Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Basın Yapıt Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in ‘terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmasına ait konuştu. Belediyelerindeki işe alımların mevzuata akla yatkın olduğunu tamlayan Torun, İktidar, rastgele nev engeli çıkarıyor fakat belediyelerimiz tekmil engelleri halkımızla gelişigüzel aşıyor. Burada liyakatli olamadığını gören erk, bugünlerde bile baskının dozunu artırmış, artırmaya çalışmış görünüyor. Sazak Büyükşehir Belediyesi’nde tanık olduğumuz kadar ağız ağıza takanak operasyonları ile şehremaneti başkanımızı ezmek istiyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda belediyelerimiz üzere özel birim kurulduğunu biliyoruz, talimatlı müfettişlerin üstelik gönderildiğini biliyoruz. Artık Sayıştay, İçişleri Bakanlığı, müfettişler kadrolu eleman kabil oldular. Şunu alelhusus iktidara izhar etmek istiyoruz; sizin zılgıt çabalarınız bile öz saygı suikastlarınız bile bize katiyen sökmez. Bizde korkup, sinecek şehremini de sizin algı oyununuza yenilecek belediye başkanımız da katiyen yoktur dedi.

‘SOMUT YANLIŞLIK İSPATI VARSA DERHAL GEREĞİ YAPILMALI’

Somut yanlişlik ispatı söz konusu ise gereğinin yapılmasını de talip Torun, Adli sicil kağıtlarını veren Türe Bakanlığı’dır, bire bir kişinin işe girdikten sonradan cürüm işleyip işlemediğini takip edecek olanlar da İçişleri Bakanlığı’dır. Düzenlilik soruşturmalarını yürüteç birlikte İçişleri Bakanlığı’dır. temas etkin karşı somut yanlişlik ispatı varsa derhal gereği yapılmalıdır. Bunu evvelden İstanbul’a, bir nice belediyemize üstelik yaptınız ama hiçbir madde bulamadınız ve bulamayacaksınız. Nakız böyleyken iktidarın mesul olduğu amal üzerinden uray başkanlarımızı karalamaya gitmek, gitmekte olan iktidarın acizliğinden apayrı tıpkı molekül değildir. ‘Teröristlerin pabuç numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez. Belediyelerimiz hiçbir türel teftişten perva etmez, tamlık belediyelerimiz şeffaftır. Fakat terör örgütleri ile branş kola giren, FETÖ’yü besleyip büyüten PKK ile da masaya oturan ayrımsız iktidardan üstelik alacak dersimiz yoktur diye konuştu.

‘ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN BU BÜYÜKLÜĞÜNDE MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer ile ilgili eleştirilere üstelik karşılık veren Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Reisi’mız, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde küçümseyici bir kutlama töreni hazırladı. Bu coşkuya eş olamayanlar de kutlamalara gölgelemek amacıyla hangi yapacaklarını şaşırdı. Görüyoruz kim üzerinden kısaca bir kamer geçmesine rağmen acıları hala geçmemiş. Başkanımız hakkında sudan sebeplerle 30 yıl eski işlerden kıran 3 ayrı soruşturma izni verdiler. Deşelemek istiyoruz; bu büyüklüğünde mı korkuyorsunuz Atatürk’ün sözlerinden bu kadar mı rahatsız oldunuz Tıpkı kat elan söylüyoruz; İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçanların yanındasınız bizim yerimiz ise milli savaş saflarıdır. Hangi yaparsanız yapın, hangi soruşturmayı açarsanız açın; başaramayacaksınız ve tek belediye başkanımıza benzeri santimetre mankafa aşama attıramayacaksınız dedi.

CHP’li Torun’un konuşmasının arkası sıra derinti, basına sınırlanmış adına bitmeme etti.Share: