Çin’de Feodalite Kendisine Yönetilmiş 3000 Almanak Antik Şehir Bulundu

Xİ’AN, 15 Küçük Ay (Xinhua) — Çin’in kuzeybatısındaki Shaanxi eyaletinde kâin arkeoloji enstitüsü, eyaletteki antik bire bir alanın, Gün Batısı Zhou Hanedanlığı’nın (MÖ 1046-771) akıbet dönemi ile İlkbahar ve Güz Dönemi’nin (MÖ 770-476) başlarında derebeylik yerine yönetilen benzeri kent olduğunu ortaya çıkardı.

Hancheng kentindeki Zhiyang kasabasında bulunan Taoqu bölgesi, 1980’lerde keşfedildi. Arkeologlar Mayıs 2020’de alanda sezinleme ve kazı yapmaya başladı.

İki almanak çalışmanın arkası sıra arkeologlar, bu dönemlere ilişik 800.000 metrekarelik bölgeyi kapsayan tarihi alanda, erdemli düzeyli ve eş yerleşim alanlarının birlikte çeşitli büyüklükteki mezarların olduğunu keşfetti.

Arkeologlar bugüne büyüklüğünde bölgede yedi nazik çukur ortaya çıkardı. Enstitü araştırmacılarından Geng Qinggang, mezarlarda çok sayıda döşeme karosu, borazan şekilli kiremit, çömlekçilik çömlekçilik parçaları, kemikten işlenmiş aletlerinin yanında bazen tunç eşyalar bulunduğunu söyledi.

Geng, mezarların yaşının, defin geleneklerinin ve bronz kayıt üzerindeki yazıtların, Taoqu bölgesinin Mağrip Zhou Hanedanlığı’nın serencam dönemi ile İlkbahar ve Güz Dönemi’nin başlarında tıpkısı derebeyliğin merkezi adına kullanıldığını gösteren kanıtlar sunduğunu belirtti.

Geng’e göre, bu bulgular tımar sistemi, açık oturum coğrafya ve budunsal bütünleşme gibi tarihi konuları görmek için koca akademik değere topluluk.

Share: