DÜRÜST Tümen Kadro Başkanvekili Turan: Çarklar dönüyor, yatırımlar bitmeme ediyor

DARDANEL Şirketler Grubu bünyesinde 2’si İstanbul’dahi bakım veren ‘I Love Fish’ konseptinin 3’üncü şubesi Çanakkale’da açıldı. Açılışta mütekellim DOĞRU Tümen Ekip Başkanvekili Bülent Turan, “Konjektürel sorunlara rağmen markalarımızın şubeler açıyor olması, Çanakkale’mizin ve Türkiye’nin büyüyor olması bizim amacıyla haddinden fazla bulunmaz. Herhangi Bir şeye karşın çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor” dedi.

Dardanel, balık ve deniz ürünlerini en iktisadi ve hızlı şekilde geniş kitlelere aksettirmek için ‘I Love Fish’ konseptini sabık yıl hayata geçirdi. Dardanel’in eskimemiş aşevi zinciri I Love Fish, İstanbul Beşiktaş ve Altunizade Capitol AVM’nin ardından 3’üncü şubesini Çanakkale Saat Kulesi Meydanı’nda açtı. Dardanel Umumi Heyet Başkanı Niyazi Önen’in aile sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, SELIM Tümen Takım Başkanvekili ve Çanakkale Mebus Bülent Turan, DÜRÜST Parti Çanakkale Mebus Jülide İskenderoğlu, CHP Umumi Başkan Yardımcısı Aşure Ayı Erkek, Çanakkale Uray Başkanvekili Rebiye Ünüvar, Çanakkale Itimat Müdürü Faruk Karaduman, Çanakkale Ticaret ve Uran Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) Başkanı Verimli Başaran ile Dardanel yöneticileri ve Çanakkaleliler katıldı.

‘İSTERİZ Kİ BU MARKALAR ELAN FAZLA OLSUN’

“Konjektürel sorunlara rağmen markalarımızın şubeler açıyor olması Çanakkale’mizin ve Türkiye’nin büyüyor olması bizim üzere çok eşsiz. Temas şeye rağmen çarklar dönüyor. Rastgele şeye karşın yatırımlar bitmeme ediyor” diyen DOĞRU Öğür Kol Başkanvekili Bülent Turan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çanakkale köprüsü ilkin tevessül etmek için Ezine Azık İhtisas OSB, Ayvacık’taki tüneller, madun bina yatırımları ve doğal gaz çalışmaları kâffesi hamdolsun planlandığı şekilde bitmeme ediyor. Köprüden eski Çanakkale ile köprüden ahir Çanakkale’ye ayrımlı çalmak zorundayız. Bu noktadan Avrupa 200 kilometre. Nazik imkanlarımız var ancak hala şehrimizde bildiğiniz kabil markalaşmada, zincirleşmede balaban eksiğimiz var.Dardanel, 40 yıldan beri bu topraklarda savsaklamak üretip, istihdam yaratıp, 3 bin kişiye atlatmak veren, 25 ülkeye dış satım yapan devasa bir firma amma isteriz ki Dardanel’lerin sayısı artsın, isteriz kim bu markalar elan fazla olsun. Kentimiz turizm olduğu kadar aynı tarım kenti. Balığından ormanına büyüklüğünde, tarihinden turizmine büyüklüğünde hepsini büyütmek bizim görevimiz.”

‘DARDANEL AİLESİNE TEŞEKKÜRNAME EDİYORUM’CHP Genel Komutan Yardımcısı Muharrem Koca, “Çanakkale’mizin bile ülkemizin dahi ihtiyacı olan katma değeri faziletli im fora etmek, ayraç başlamak oylumlu. Dardanel markası birlikte hem Çanakkale’miz için hem Türkiye üzere şanlı. Türkiye’nin ve Çanakkale’mizin gururu. Bu nedenle ben Önen ailesine ve Dardanel ailesine Sayın Niyazi Önen gözetiminde iş veren herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Yatırımlar bitmeme ediyor, I Love Fish çok pir ve balığı seveceğiz” ifadelerini kullandı.’KÜÇÜK FİKİRLERDEN ŞIŞMAN İŞLER ÇIKIYOR’Dardanel’in kurucusu Niyazi Önen açılışta yaptığı konuşmada, “İlk şubesini İstanbul’bile açtığımız, ailemizin arz eskimemiş konsepti I Love Fish ile bile balığı bildirme ekonomik ve çabuk şekilde sunma serbest kitlelere duyurmak istiyoruz. Hedefimiz; I Love Fish markasını inovatif, lezzetli, nitelikli ürünleriyle, uçtan kuyruk sokumu kemiği mükemmel kamera deneyimini kasten benzeri dünya markası haline yayımlamak. Bu konsepti franchise modeliyle ihraç ederek büyümeyi ve bu ayraç marifetiyle Çanakkale’den kamu dünyaya ihracatı artırmayı amaçlıyoruz. Yıpranmamış yarattığımız bu I Love Fish ile ayrımlı benzeri ihata geliştirdik. 11 almanak tecrübemiz ve geliştirdiğimiz ürünlerden yola çıkarak hem Türkiye içerisinde hem dahi cemi dünyaya ihraç edebileceğimiz bir konsept yarattık. Zaman tığ süfli benzeri I Love Fish şubesini açmıyoruz. Kol içerisinde haddinden fazla ehemmiyet verdiğimiz bu konsepti kamu Türkiye’ye ve dünyaya buradan ihraç edeceğiz. Yani Çanakkale’nin bağrından ayrımsız marka henüz çıkıyor o üstelik I Love Fish. Umudumuz, vizyonumuz ve hayalimiz bizim bu konsepti Çanakkale ilkin görünmek üzere dünyadaki kül girişimcilerin hizmetine sunmak. Burada yüzlercesini, binlercesini yapmak. Biliyorsunuz tezyifkâr fikirlerden balaban işler çıkıyor. Parçalanmamış ürünlerimizin hepsini buradaki fabrikamızda üretiyoruz. Haddinden Fazla balaban tonajlara ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.Konuşmaların arkası sıra katılımcılar kurdeleyi keserek, I Love Fish Çanakkale Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi ve konuklar I Love Fish’in sevilen lezzetleriyle tanıştı.Share: