Emniyetten polislere “güçlükle kumanya dağıtıldığı” iddialarına ilgili açıklama Açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM), Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarında işyar polislere dağıtılan kumanyaların sıkıntılı olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

EGM’nin toplumsal iletişim araçları hesabından, Malazgirt Zaferi kutlamalarında fariza düzlük polislere dağıtılan kahvaltılık kumanyalarla ait iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

FETÖ destekli sosyal medya hesapları marifetiyle daima gündemde tutulmaya çalışılan iftiralara yenisinin eklendiği tamlanan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla gerçekleştireceği Bitlis ziyareti sırasında görev yapacak personelimize dağıtılan kahvaltılık kumanyalar ile ilişkin çarpıtılmış iddialara saha verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımda, dağıtılan kumanyaların fotoğrafına de kayran verilerek, şunlar kaydedildi:

“25 Ağustos 2022’bile görev kayran personelimize kaşar peyniri, üçlü peynir, zeytin, tahin pekmez, bal, savmak ve sudan oluşan ve görselde paylaşılan kahvaltı menüsü dağıtılmıştır. Elan evvel dahi yürütülmek istenen benzer dezenformasyon faaliyetleri karşı açıklama yapmamıza rağmen ısrarla bu tip dedikoduların dile getirtilmesinin ongun niyetten uzak olduğu açıktır. Türk polisini kasıt düzlük takanak operasyonlarını ve iftiraları esefle karşılıyoruz. Emek arkadaşlarımız nazik fedakarlıkla çalışmakta ve rastgele tür ihtiyaçları en son seviyede karşılanmaktadır. daha çok da karşılanmaya bitmeme edilecektir.”

Share: