Erdoğan’ın Uca Çetinbaş’a gönderdiği mektubu Başkan Önsay takdim etti

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, YANLIŞSIZ Öğür’nin kuruluşunun 21’inci yıldönümü zımnında kuruculara pusula gönderdi. Erdoğan’ın, Kütahya’birlikte önceki aktarılma iklim başkanları adına Ulvi Çetinbaş’a gönderdiği mektubu, SELIM Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay sunma etti.

Erdoğan mektubunda, “2023 seçimleri nazik öneme sahiptir. Kuruluşundan beri girdiği gelişigüzel seçimden birinci çıkan AK Tümen olarak, 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve milletvekili seçimlerinde bire bir kez daha desteğinize talibiz” dedi.

Erdoğan, “Kızıl kardeşim; sizi bildirme kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum” diye niteleyerek başladığı mektubunda şöyle dedi: “Bundan 21 sene önce, 14 Ağustos 2001 tarihinde DÜRÜST Fırka’nin resmi kuruluşunu tamamlayarak milletimize hizmete ve ülkeyi yönetmeye istekli olmuştuk. ‘Bir olduk, 21 olduk’ şiarıyla çıktığımız bu yolda evvel günkü heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Hamdolsun milletimiz üstelik kuruluşumuzun üzerinden 16 kamer geçmeden girdiğimiz geçmiş seçimde, partimizi küşade aleniyet farkla iktidara getirerek bize olan güvenini göstermiştir. Türkiye’nin; vesayetin sancılarıyla kıvrandığı, anlayışsız kalmışlığın yükünün altında ezildiği, balans ve güvensizlik bataklığında çırpındığı, dört bir yandan doğruluk ve özgürlük taleplerinin yükseldiği, velhasıl tarihin genişlik bunalımlı dönemlerinden birini yaşadığı ayrımsız süreçte üstlendiğimiz bu ciddi sorumluluğun hakkını atfetmek amacıyla gece gündüz çalıştık. Bugün dönüp geriye baktığımızda, 20 yılda asırlık bire bir demokratlık ve kalkınma hamlesi gerçekleştirdiğimizi memnuniyetle müşahede ediyoruz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora temas alanda Türkiye’nin hoppadak eksiklerini gidermekle kalmadık, gelecekte yapacağı atılımların üstelik altyapısını kurduk. Şimdi bu güçlü altyapının üzerinde 2023 hedeflerimizi hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu düz yazı ederek ülkemize ve milletimize verdiğimiz sözlerin tamamını adına beyan etmek istiyoruz. Bunun amacıyla 2023 seçimleri nazik öneme sahiptir. Kuruluşundan beri girdiği herhangi bir seçimden bir numara çıkan AK Tümen kendisine, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve saylav seçimlerinde tıpkı defa elan desteğinize talibiz. İnşallah partimizin bire bir ahir yapı sene dönümü mutluluğunu, ülkemizi hedeflerine ayrımsız girişim daha yaklaştırmış bulunmanın gururuyla, esasen bütün bu arada yaşayacağız. Ülkemizin bugüne kadarki mecmu meselelerini zahir çözdüysek, bugünkü sıkıntılarına dahi esasen biz ilaç bulacağız. Partimize bugüne büyüklüğünde oyları ve dualarıyla destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum.” (AĞABEY-) – KÜTAHYA

Share: