Eruh’ta kerem desteğiyle kurulan dokuma atölyesi hizmete girdi

Siirt’in Eruh ilçesinde yatırımcı Rahşan Özer, tezyifkâr ve Ölçülü Orta Ölçekli İşletmeleri geliştireme ve Terviç İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) desteğiyle yapı atölyesi kurdu.

Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapı atölyesinin üretime başladığını söyledi.

Devlet desteğiyle ilçede aylak gençlere istihdam sağladığını dile getiren Özer, şöyle konuştu:

“İlgi duyduğum yapı sektörüne bükülmek hesabına çeşitli kurslara katıldım. Kurslarda eğitimleri aldığım müddet boyunca zat hisse senedi yerimi ihdas fikrim vardı. Bu sebeple müşteri ilişkileri, pazarlama, işçi yönetimi, hammadde kaynakları üzere konularda kendimi geliştirmeye çalıştım. Kendi hisse senedi yerimi ihdas kararını verdikten bilahare KOSGEB girişimcilik desteklerini araştırdım ve ati girişimcilik sertifikamı olduktan sonra hareket yerini kurdum.”

KOSGEB’den aldığı destekle iş yerini ihdas hayaline kavuştuğunu dile getiren Özer, çalışanlarının yüzde 90’ının avrat olduğunu, kadınlara istihdam olanağı sunduğu amacıyla çok mutlu olduğunu kaydetti.

KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç ise ilçede evvel ve tek dokuma atölyesinin hizmete girdiğini belirterek, “Tahminî 30 kişiye istihdam sağlandı. Karı girişimcimiz gayrı girişimcilerimize kat sayı olmasını diliyorum. Şartları sağlayan müteşebbis adaylarımıza işletme açtıkları devir teknoloji seviyelerine bakarak 375 bin liraya büyüklüğünde bindi verilebilecek.” dedi.

Share: