Eskişehir domestik haberleri | Tepebaşı Belediyesi, Tev İş Birliği ile 5 Kız Öğrenciye Burs Sağladı

Tepebaşı Belediyesi, Türkiye Yetişek Vakfı (TEV) ile imzalanan protokol sonucunda öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunuyor. Bu kapsamda 5 kız öğrencinin yıllık bursu karşılanırken, TEV yetkilileri de Başbuğ Ahmet Ataç’ı görüşme ederek teşekkürlerini iletti.

Tepebaşı Belediyesi, içtimai bastırık ile gerçekleştirdiği iş birliklerini sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi ve Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) arasında Eylül 2021’da imzalanan tören düzeni ile belediye vasıtasıyla cenaze ve kutlama programlarına gönderilen çelenk ve çiçek hizmetleri, mangiz yoluyla sağlandı. Bu tören düzeni sebebiyle 5 öğrencinin almanak bursunun karşılandığını tamlayan TEV Eskişehir Idarehane Başkanı Tuğba Damarsoy, Tepebaşı Belediye Reisi Ahmet Ataç’a teşekkürlerini iletti.

Damarsoy, “Eğitimde okazyon eşitliği yerine, Ahmet Başkanımız ile imzaladığımız protokol neticesinde 5 kız öğrencimizin birer almanak bursunu karşılamış olduk. Bunun amacıyla birlikte Ahmet Başkanımıza teşekkürlerimizi sunmak istedik” dedi.

Başbuğ Ataç bile ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Terbiye ve eğitimde vesile eşitliği çokça mefret konular. Bu konuda TEV ile hareket birliğimiz neticesinde 5 kızımızın bursunun sağlanması, bizleri çok mutlu etti. TEV yetkililerine dahi bu artağan iş birliği amacıyla teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Buluşmada TEV Şube Başkanı Damarsoy ve beraberindeki yürütme oturmuş üyeleri Başbuğ Ataç’a teşekkürname plaketi takdim etti.

Share: