Kalabalık Valiliği kalacak yeri sıfır öğrencileri otellerde mihman ediyor

Ordu’dahi kalacak yeri olmayan üniversite öğrencileri kiralanan otellerde konuk ediliyor.

Valilikten yapılan bağlanmış açıklamada, Ilbay Tuncay Sonel’in geçen yılki üzere bu yıl birlikte darülfünun öğrencilerini yalnız bırakmadığı belirtildi.

Cıvıl Cıvıl Üniversitesini kazanıp anahtar yaptıran ancak Bilgisizlik ve Spor Bakanlığına tutkun yurtlara yerleştirmeleri yapılıncaya yahut kiralık ocak buluncaya büyüklüğünde kalacak yeri olmayan öğrencilerin, Ilbay Sonel’in girişimleriyle amme kurumlarının misafirhaneleri ve kiralanan otellerde mihman edildiği dökme açıklamada, şimdiye büyüklüğünde konuk edilen öğrenci sayısının 137’ye ulaştığı bildirildi.

Açıklamada değerlendirmelerine kayran verilen Sonel, Ordu Valiliğinin “Küşade Kapı” ofisine mektepli belgesiyle başvuran öğrencilerin misafirhane yahut otellere kadar götürülüp yerleştirildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Devletimizin katkılarıyla İçişleri Bakanlığımız ile Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımızın koordinesinde bu yıl az kapasiteleri artırıldı. Yedekte olan evet birlikte evde ara vermek talip öğrencileri bu sene de mihman ediyoruz. Devletimiz her daim onların yanı sıra.”

Üniversite öğrencisi Muhammet Fatih Güleç ise uygulamadan haddinden fazla kıvançlı olduklarını kaydederek, “Kalaba Valimiz Sayın Tuncay Sonel, sıkı çıkıncaya kadar bizleri mihman ediyor. Devletimizin şefkatini Sayın Valimiz bizlere gösterdi. Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.Share: