Kişi köpeğine saldırdığını öne süren aynasız, komşusunun köpeğini payanda ve satırla ağırbaşlı yaraladı

Evvel gün ortası saatlerinde Ahmetce köyüne tutkun arazide otlamakta olan hayvanlarını oğluna emanet ederek işe gittiğini tamlayan Mehmet Gökmen, yarı yolda oğlu Tuğrul’un kendisini çökertme telefonundan arayarak güdücü köpeklerinin yaralandığını, birilerinin teber ile kestiğini, hayvanın soluk kaybından cavlamak üzere olduğunu söyleyerek müzaheret istediğini anlattı. Oğlunun anlattıklarına önceleri inanmadığını, tıpkısı yerde efsanevi otlatan H.Ş. ünlü köylüsünü arayarak bulundukları yerde ayrıksı kimsenin olup olmadığını sorduğunda onun kendisi, halası ve eniştesi dışında kimsenin olmadığını söylediğini anlatan Mehmet Gökmen, “H.Ş. ile konuşurken oğlum yine arayınca köpeğe muavenet etmek amacıyla telefonu kapatıp hayvanlarımın bulunduğu yere gittim. Gittiğimde, kanlar ortamında kalan köpek ölmek üzere olduğunu görünce onu alıp veterinere götürdüm. Baytar köpeğin tedavisini yaptı eve götürdüm. Köpeğin kafasında ve vücudunun çeşitli yerlerinde 19 ekşimik olduğunu gördüm” dedi.

“JANDARMAYA GİDİP ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Olayın yaşandığı tam hayvanlarını otlattıkları yerde kendisi ve köylüsü H.Ş. dışında kimsenin olmadığını, bu durumu oğlunun da doğruladığını tabir fail Mehmet Gökmen, “Ego oradan ayrıldıktan sonra bölgeye yemeden içmeden H.Ş.’nin halası ve eniştesi mevrut. Köpeğimi bu ağıl onların getirdiğini düşünerek jandarmaya gidip şikayetçi oldum. Uyanık köye gelerek ifadelerini almış. A.M. zat köpeğine saldırınca köpekleri yarmak için müdahale ettiğini söylemiş. Uyanık köpeğimi yaralayan satırı suç aleti kendisine alıp dönmüş. Çekişme eden köpekleri yazmak üzere kayırıcı tıpkısı kez, bilemedin iki sefer vurur. Bunlar köpeğimi mıhlamak istemişler. Bunu planlayarak yapmışlar, tek kişinin yaptığına birlikte inanmıyorum. Yetkililerden konuyu araştırıp yapanları cezalandırmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Köpeğini otama fail veterinerin hayvanın yaralarının yoğun olduğunu, hayatta eşkal kalamayacağı üzerine benzeri özdek söylemesinin cins olmadığını anlatım ettiğini tamlayan Mehmet Gökmen, “Köpeğimi öldürürcesine dövmüşler, güçsüz hayvan sabaha büyüklüğünde inleyip durdu. Bir koca bunu nasıl yapar anlayamıyorum. Şikayetçi oldum, konuyu sonuna kadar izlem edeceğim” ifadelerini kullandı.

Share: