Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden İstanbul karışma bir nice devlet için sağanak yağış uyarısı! Şemsiyeleri hazırlayın

İstanbul’da günlerdir muhtemel yağmurun tıpkısı nev gelmemesi, vatandaşların albeni durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Meteoroloji Umumi Müdürlüğü eliyle paylaşılan 5 günlük albeni tahmin raporu büyük bağ gördü. Raporda, başta İstanbul kalkmak için bir nice devlet için sağanak yağmur uyarısında bulunuldu.

HAVA SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK BULUNMAYAN

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığında önemli tıpkısı değişik beklenmiyor. Hava sıcaklığı genellikle sezon normalleri civarında, gün doğusu bölgelerde yer vadi zaman normalleri üstünde seyredeceği anlayış ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde garp ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji, bora yağışın beklendiği kentlerle ait detayları de açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu akşam ilk saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın cenup ve şarki, Sakarya’nın cenup, Ankara’nın kuzey ve mağrip, Çankırı’nın batı ilçelerinde yerel sağlam olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu birlikte alçalma ediliyordu. Rapora göre Marmara genelinde boğanak yağış, pazar gününden itibaren enerjik olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’birlikte aktif olacağı aktarılma ise pazartesi namına kaydedildi. Vatandaşların başat ve su baskınlarına karşı birlikte tetik olması uyarısında bulunuldu.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günce gelgel hesap raporu:Share: