Milletvekili İshak Gazel’den sayrılarevi müjdesi, Yoncalı FTR sene sonu bitmiş

Türkiye Şişman Budun Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip üyesi ve YANLIŞSIZ Öğür Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Yoncalı’üstelik yapımı bitmeme eden 100 yatak kapasiteli Fizik Otama Hastanesi’nin (FTR) sene böylece hizmete sunulacağını bildirdi.

Yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla Yoncalı’nın termal ve afiyet turizmi açısından büyük bire bir eşkâl haline geleceğini anlatım eden Gazel, “Kütahya’nın afiyet turizmi potansiyelinin ortaya çıkartılması üzere Yoncalı temel merkezlerimizden birisi. Milletvekilimiz Ceyda Ağırbaşlı Erenler ile birlikte şu an yapımı devam fail Fizik Tedavi Hastanesi’ne mülakat ettik.

Şimdi buradan sevindirici veriyorum; sene sonu itibariyle bu hastanede hastalarımız tedavi almaya başlayacak. Kütahya’de Keyif Bilimleri Üniversitesi ve kâin Yoncalı Fizik Otama Hastanesi’nde mecmu 475 akak kapasitesi var. Bunlara ilave adına Tavşanlı’üstelik de 95 yatak var. Kütahya, yeni bitecek 100 yatak kapasiteli hastaneyle gelişigüzel keyif turizminde kebir ayrımsız konuma ati. Dünyada esenlik turizmine harcanan para 75 milyar doları geçti. Buradan bizim banko payımızı almamız lazım. Bunun için balaban ve özel icraat yapıyoruz. Uray ve İl Özel idare ve Keyif Bakanlığımız yaptığı çalışmalar var. Antrparantez Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımız yaptığı çalışmalar var. Yoncalı’ya yapılan 3 sahanın geçici kabulünü yaptık. Bu halkımızın hizmetine sunulmuş tıpkı yatırım oldu. İnşallah önümüzdeki süreçte Yoncalı sağlık ve termal turizmin balaban tıpkı merkezi haline ati” diyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: