Müzisyenler Eskişehir’den Öz Saygı Şener İçin Seslendi: “Çokça Kızgınız”

AYRIKSI ZAİM

Ankara Çayyolu’ndaki bir cümbüş durumunda üç kişinin istekte bulundukları şarkıyı bilmediği gerekçesiyle Haysiyet Şener’in öldürülmesi Eskişehir’bile üstelik protesto edildi. Müzisyenler hesabına mütekellim Haşim Tayyar “Dünyadaki kül canlılara sabah yeli olan müziğin üstelik iyileştiremediği canilerin; ongun tıpkısı insanı sevenlerinden ve sevdiklerinden bu kadar bayağı ayırmasına çokça kızgınız” dedi. Değer Bitirmiş ise “Maalesef eş hayatının ne büyüklüğünde değersiz olduğunun tokat kadar örneklerini zaman be çağ tecrübe ediyoruz. Pandemi döneminde açlıkla, mental buhranlarla yüzleşmek yerinde bırakılan ve kaderine terkedilen müzisyenler üzere kalpsizlik nakıs görünüyor” diyerek konuştu.

Müzisyen Itibar Şener’in Ankara’da çalıştığı Cassetta isimli kafe pubda gelişim çıkışında öldürülmesi, zaman Eskişehir’deki müzisyenler tarafından de protesto edildi. Millet anıtı uğrunda ayrımsız araya mevrut müzisyenler Itibar Şener ve kızının fotoğraflarıyla basın açıklaması yaptı.

“MÜZİSYENLER İÇİN KALPSIZLIK BİTMEDİ”

Haysiyet Güllabi açıklamada şu ifadelere düzlük verdi:

“Ayrımsız koca, bir ağababa, ayrımsız müzisyenin hayatının sebepsizce elinden alınmasını temas etmek üzere burada bulunuyoruz. Maalesef yekpare önlemlere, yasalara, topluma alın gelerek şiddeti hayatımızın merkezine çivi kabilinden çakan faillerin meslektaşımız Haysiyet Şener’in yaşamını söndürüp, ailesi ve sevenlerini ve elbette tığ müzisyenleri hangi kadar dehşete sürüklediğini konuşmalıyız. Maalesef âdem hayatının hangi kadar değersiz olduğunun tokat kabilinden örneklerini çevrim be zaman deneme ediyoruz. Pandemi döneminde açlıkla, mental buhranlarla yüzleşmek durumunda bırakılan ve kaderine terkedilen müzisyenler için zulüm bitmemiş görünüyor. Şimdi sizlere aktarmaya çalışacağım düşünceleri, hissettiklerimi anlatmanın niteliksiz ayrımsız yolu namevcut, size aynı müzisyen adına seslensem birlikte temel vurgulamak istediğim sıfatım iki siktirici kız çocuğunun babası olmamdır. Siz çocuklarınızın büyüdüğünü görememek, başarılarına, üzüntülerine, sevinçlerine karışma olamamak ne demek biliyor musunuz? Bire Bir çoğumuz halihazırda haddinden fazla hususi çocukların ebeveynleriyiz, aynı kısmınız birlikte gitgide bu onuru yaşayacaksınız. Tıpkısı çocuğun babasından, annesinden yoksun edilmesi hangi gelmek biliyor muyuz? Kaçımızın yüreği bir başkasının çocuğuna evladım diyebilecek büyüklüğünde balaban? Öz Saygı Şener’inkinin anca olduğunu bu vahşetle bellemek zorunda kaldık. Hepimiz ayrımsız birçok şehir eşkıyasının, sadece amma sadece keyfi istekleri gerçekleşmedi diye niteleyerek, anbean değme istediğini yapabileceği yanılgısı ile sınanıyoruz ve günümüzde bunu hayatımızın seçkin alanında, sahneden, okula, toplu taşımadan, fırındaki ekmek sırasına kadar seçme zerresinde hissediyoruz.”

“İBRETİ ALEM İÇİN DOĞRULUK İSTİYORUZ”

Adaletin cilve edilmesi gerektiğini tabir fail müzisyen Haşim Uçucu ise şunları söyledi:

“Kızgınız, üzgünüz ve şaşkınız… Anlamakta kalın çekiyoruz inanın; ayrımsız yır isteği yüzünden benzeri cana elbette kıyılır Tanrı amacıyla? Gepegencecik, canlı tıpkı ağababa elbet katledilir? Sebep bu amaç? Sebep bu acımasızlık, acımasızlık, hayıf? Tığ ne yaptık size bu büyüklüğünde, Onur hangi yaptı? Çok kızgınız. Peki dünyadaki tekmil canlılara sabah yeli olan müziğin de iyileştiremediği canilerin; temiz tıpkı insanı sevenlerinden ve sevdiklerinden bu büyüklüğünde kolay ayırmasına haddinden fazla kızgınız! İnsanın canına, emeğine, onuruna ve bilgisine zerre kadar saygısı olmayan, bencillikten gözleri eksantrik tıpkı özdek görmeyen bu canilerle tıpkı havayı soluduğumuz için birlikte çokça üzgünüz. Hak istiyoruz, ibreti alem amacıyla Adalet istiyoruz. Oylumlu Türk yargısına her günkünden imdi güveniyor ve çekmek istiyoruz. Adalet işve etsin ki ne karım hangi müzikçi arkadaşlarımın eşleri, sevgilileri, aileleri; rastgele akşam ezanı sahnelere gözlerinde korkuyla göndersin, ne de bizler kabilinden evlatlarını koklayarak sanki sonuç kat öpmüş olabiliriz diyerek düşünerek gitsin Adalet olsun kim mutluluk, kat ve tanıdıkları çevreleri yüzünden, ongun halden, mahkemelerde takım elbiseleri giyip, pişmanız, namevcut küfretti tahrik etti deyip, koca koca oturarak sanki bunların dahi cezalarına iskonto sağlamasın. Itibar evladına ki elbette anlatabilir babasını öldürenlere ne olduğunu elbette olduğunu? Türkiye kamuoyuna davet etmek istiyoruz buradan. Yıllardır tamlık müzikçi arkadaşlarımızın başına mütemadiyen gelişigüzel sahnede gelen, fiziki yahut ruh bilimsel düzensiz ve hissiz şiddeti kınıyoruz, akseptans etmiyoruz ve lanetliyoruz. Yaratanın bizlere bahşettiği bu hususi yeteneği sizlere en adamakıllı şekilde sunarak; bu sayede hayatlarını geçindirmekten, evlatlarının hayalleri gerçekleştirmeye çalışmaktan apayrı amacı sıfır, sevdiği işi afiyetle özne, kendinin dünyada hobisinin profesyoneli olan haddinden fazla bir iki bahtlı insandan olduğunu alim ve bunun sorumluluğun da yakınında uzağında seçkin şeye duygulu, ihtiyaç çabucak yeryüzü önde akman markajcı, duygulu, toy ve bağlılaşım meşgul insanlarız. Bizim sıkı, ölümle hangi işimiz olur sevgili dostlar. Bundan Sonra sahneye, deli dolu müziğe, soliste, müzisyene, ışıkçıya ve üstelik sesçiye olan falsolu göz açınızı lütfen değiştirin. Biz hiçbir mekana aynı masa ya bile aynı can, benzeri kaç masa yada tıpkı birçok gönül için hususi gitmeyiz. Sizin evinize özel sahne yapamaya gelmişiz üzere davranamazsınız bize. Bizler orada tayf yapacağımızı duyururuz sizlerde gelip itaat etmek istersiniz.”

Share: