Ölümle Yıldırma Edilen Prof. Dr. Ilham Davutoğlu Şenol: “Zanlının Elektronik Kelepçesini Kırdığı Bilgisi Verilerek Kendi Tedbirlerimi Sıkılaştırmam…

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, kendisini ölümle zılgıt eden Mustafa Yücel ile ilişkin, “Bugün itibarıyla Düzenlilik İzleme Birimi’nce, zanlının elektronik kelepçesini kırdığı ve izlemden düştüğü, yeni bilezik siparişi verildiği, adli makamlara bilgi verildiği bilgisi verilerek öz tedbirlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz. Doğruluk bekliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Ilham Davutoğlu Şenol, 29 Temmuz’da kendisini ölümle gözdağı fail ve tutuksuz yargılanan aşılama karşıtı Mustafa Yücel’in elektronik kelepçesini kırdığını duyurdu. Şenol, içtimai iletişim araçları hesabından zaman yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“NEYİ BEKLEDİKLERİNİ BİLMİYORUZ. DOĞRULUK BEKLİYORUZ”

“29 Temmuz’dan beri, bir zanlının adli tatile takılan türe ile dalavere geçmesini izliyoruz. Zaman bakımından Güvenlik İzleme Birimi’nce, zanlının elektronik kelepçesini kırdığı ve izlemden düştüğü, kullanılmamış kelepçe siparişi verildiği, adli makamlara bilgi verildiği bilgisi verilerek zat tedbirlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi. Daha önce karar ile bilezik uygulanması beyninde 10 periyot önceki, meşkûk o sırada Ankara, Eskişehir, Diyarbakır, bozuk vekil, Cumhur Reisi danışmanları ile kişioğlu ve saha etiketleyerek paylaşımlar yapmıştı. Avukatım, herhangi bir dönme dosyaya ‘delil karartma, telefon ve tweet ile gözdağı, apayrı kimseleri tehdit’ suçlarını ekliyor. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz. Adalet bekliyoruz.”

Share: