Serencam an haberleri… Husumetlisini öldüren sanık: 4-5 umum zehir ettim

ESKİŞEHİR’in Tepebaşı ilçesinde tartıştığı İsa Demirci’yi (32) tabanca ile öldüren mevkuf sanık Mustafa Bağıntı (46), aralarında 8 almanak muhasamat olduğunu belirterek, “İsa Demirci’nin yanına uğrayıp, bahsetmek istemiştim. Beni görünce siyah renkli tıpkı tabancayı aldığını gördüm. Ego bile tek konuşmadan üzerimde taşıdığım silah ile İsa Demirci’nin ellerine akıllıca tahminimce 4-5 el silahla kötü ettim” dedi.

Zafer Mahallesi’nde Mustafa Sadakat, nisan ayında husumetli olduğu İsa Demirci ile temas etmek için Bahtiyar Sokak’taki evinin önüne gitti. İkili beyninde çıkan kavgada Mustafa Ilişik, tabancayla İsa Demirci’ye keskin etti. Mustafa Birlik kaçarken, Yunus Emre Kerem Hastanesi’ne kaldırılan seyyah halı satıcısı İsa Demirci hayatını kaybetti. Elan sonra polise konfirmasyon olan Birlik, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklandı. Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca tamamlanan anket sonrası Mustafa Merbutiyet üzerine üzeri boyu kodes istemiyle Eskişehir 3’üncü Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesi’ne dava açıldı. Davanın önce duruşmasına mevkuf maznun Mustafa Sadakat’nin yanında hayatını kaybeden İsa Demirci’nin yakınları ile avukatlar katıldı.

Duruşmada savunması alınan Mustafa Sevgi, İsa Demirci ile 8 sene geçmiş posta vermeme meselesi nedeniyle tartıştıklarını ve bu nedenle detaylı süredir aralarında antagonizm olduğunu söyledi. ‘İSA DEMİRCİ’NİN ÖLMESİNİ İSTEMEMİŞTİM’İsa Demirci’nin bu sürede kendisini ve ailesini zılgıt ettiğini söyleyen Bağıntı, “İsa’yı benzeri mahallede oturmamız cihetiyle tanırım. 8 yıl önce İsa Demirci ile aramızda aracına kat vermeme cihetiyle antagonizm yaşandı. Fenomen gününe kadar İsa Demirci, beni ve ailemi erinçsiz etmeye bitmeme etti. Hayvancılıkla uğraştığım üzere üzerimde silah taşımaktayım, amacım; hırsızlardan ve yetenekli hayvanlardan korunmaktır. Fenomen günü yine hayvancılık yaptığım yere giderken İsa Demirci’nin yanına uğrayıp, konuşmak istemiştim. Aracında otururken; beni görünce siyah renkli tıpkı tabancayı aldığını gördüm. Ben birlikte hiç konuşmadan üzerimde taşıdığım silah ile İsa Demirci’nin ellerine doğru tahminimce 4-5 ahali silahla biberli ettim. Fenomen yerinden kaçtım, henüz sonra tasdik oldum. Fenomen sebebiyle pişmanım, İsa Demirci’nin ölmesini istememiştim” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Bağlılık’nin geçmiş savunmasının ardından alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek, duruşmayı erteledi.

Share: