Tapu ve Kadastronun depoda duran eşyaları yavru sitesine bilişim sınıfı ve katalog oldu

Edirne’birlikte Tapu ve Kadastro 14. Bölge Müdürlüğünün kullanılmayan eşyalarından Melahat Hulusi Datenin Bala Evleri Sitesi’nde kitabevi ve enformatik sınıfı oluşturuldu.

Tapu ve Kadastro 14. Toprak (Edirne) Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir’in çağrısıyla Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve ilçelerindeki Tapu ve Kadastro Müdürlüklerindeki tembel durumdaki eşyalar Edirne’ye getirildi.

Tasnif edilen eşyalardan eksik olanlar tamamlandı, kaypak olanlar ise yenilendi. Elde edilen bilgisayar, musannif, masa, sandalye, raf kabilinden eşyalarla bala sitesindeki benzeri nazar kitabevi ve bilişim sınıfı kendisine dizayn edildi.

Sınıfın açılışını Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık sitede artan çocuklarla yaptı. Kırbıyık, sınıfın körpe olmasını diledi.

Akdemir bile mesai arkadaşlarının mesai harcayarak çocukların verim alabileceği tıpkı kayran oluşturduğunu bunun mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Çocukların derslerini ve araştırmalarını iyicene bir ortamda yapacağını belirten Akdemir, “İnşallah bu kardeşlerimizden yeni Atatürkler kullanılmamış Fatih Melik Mehmetler, eskimemiş Kuşçu Aliler ve selen adamları kazanç. Katalog ve bilişim sınıfının dobra olmasını diliyorum.” dedi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Bilimci Özbaş bile eksiksiz amme kuruluşları ve hayırseverlerin desteklerini yanlarında hissettiklerini, bunun kendilerine kırıcı verdiğini ifade etti.

Törenin peşi sıra Vali Kırbıyık ve tören düzeni üyeleri güruh salonunda çocuklarla ayrımsız araya gelerek sohbet etti.

Share: