TESK Genel Başkanı Palandöken’den Rize’de esnaf odasını müzakere

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (RESOB) ziyaret etti.

RESOB Başkanı Hamaset Aksoy’dan çalışmalar hakkında bilgelik düz Palandöken, Türkiye’deki sorunların hep kentlerde dun fevk örtüştüğünü, bunun adının dahi nahak yere rekabet olduğunu söyledi.

Rize’nin dünyaya kat sayı tıpkı site olduğunu belirten Palandöken, “Bir zamanda çayı ile ekonomiye ulama koyan tıpkısı site. Bellik ayrımsız site. Marka bire bir kent olmanın da aynı bedeli var tabi. Bura Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın baba bucağı. Rize’nin hakeza tıpkı özelliği bile var. Politika adamı yetiştirmede Rize vasıtasıyla ünlü bir şehrimiz. Rize kendi kendine yetebilen ve ekonomisi sağlam ama makyajıyla birlikte fena hâlde tıpkısı şehre bürülü ve aynı zamanda insanları imrendiren tıpkı şehir.” dedi.

Palandöken, “Duygusal suyu verdiniz. İki almanak pandemi dönemi sürecinde bizi ayakta tuttunuz.” ifadelerini kullanarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Demin bire bir koku kredisi verin. İşlerimizi geliştirip teknolojik donanıma bürünelim ve esnafı ayakta tutalım. Biz NANIAZIZ ve iş istemeden, özlük mekanımızda, kendimizi büyütmeye mücahede ediyoruz. Biz da sizden istek ediyoruz, kuralları koyun. Küçüğü, büyüğe ezdirmeyin. Rize’den alın terini gübür konteynerine bırakıp giden, Rize’ye yatırım yapmayan fakat buradaki ticareti ile İstanbul ve İzmir’deki merkezlerine götüreni değil, Rize’nin mütevazi, izanlı ve faal insanını yerinde istihdam edin. Yoksa gidip onun tarlasında iştirakçi olacak evet de marketinde tezgahtar olacak. Biz zat işimizi fora etmek istiyoruz.”Share: