Trafik kazasında ölen öğrencinin Düzce’deki okulunda acıklı dersbaşı

Muğla’nın Reze ilçesinde 8 Eylül’de minibüsün beton bariyerlere çarpması sonucu ölen lise öğrencisi Yakup Gökçe’nin Düzce’deki okulunda, ibret zilinin çaldığı ilk bölüm hüzün hakimdi.

Büyük çeki hayatiyetli Düzce Borsa İstanbul Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi 11/A sınıfı öğrencileri, 16 yaşında yaşamını yitiren Mavi’nin sırasına çiçek bıraktı.

Öğrenciler, tahtaya üstelik “Seni unutmayacağız Yakup… Tanrı rahmet eylesin.” yazarak üzüntülerini ifade etti.

Lise mektepli Serhat İpek, AA muhabirine, Yakup ile 9. sınıftan beri refik olduğunu belirterek, “Eve beraber gidip geliyorduk. Yaz tatilinde bu arada değildik ama okulla ilgilendiren hayalleri vardı. Çok üzgünüm.” dedi.

Sınıf öğretmeni, Motorlu Vesait Teknolojisi Kayran Şefi Fatih Emre ise “Sevdiğimiz benzeri öğrenciydi. Hareketli, anaç. Takdir-i ilahi, mekanı behişt olsun inşallah. Cenabıhak rahmet eylesin. Söyleyecek çok sözümüz bulunmayan.” diyerek konuştu.

Menteşe ilçesinde minibüsün beton bariyerlere çarpması sonucu sürücü Okkalı ve Yakup Gökçe hayatını kaybetmiş, gaileli Yusuf ve Mehmet Mavi keyif ekiplerince Muğla Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.Share: