Acar kardeşler teniste milli suret hayali amacıyla vuraç sallıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde öğretmenleri yoluyla yönlendirildikleri teniste elde ettikleri derecelerle adından söz ettiren Ayaz ve Agit Acar kardeşler, milli bando formasıyla dahi başarıyı hedefliyor.

Güvenlik güçlerinin kalburüstü operasyonları sonucu geçim ve hamaset ortamının organizasyon edilmesinin arkası sıra gailesiz ve çocukların sportif faaliyetlere yönlendirildiği Yüksekova’üstelik, muhtelif branşlardaki kurslarda müsabakalara hazırlanan sporcular katıldıkları organizasyonlarda elde ettikleri derecelerle göz dolduruyor.

Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki kurslar sayesinde lisanslı sportmen sayısı küsurat ilçede, öğretmenlerinin yönlendirmesiyle tenise başlayan 13 yaşındaki Ayaz ve 14 yaşındaki Agit Atılgan kardeşler birlikte millî müsabakalarda muhteşem başarılara imza attı.

Batman’de 15-17 Nisan’de planlı “Anadolu Yıldızlar Ligi Alan Topu Ekip Müsabakaları” ve 26-28 Haziran’üstelik Şırnak’ta gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Alan Topu Çeyrek Altın Bitiş Müsabakaları”nda kendi kategorilerinde bir numara olan Acar kardeşler, 18-21 Ağustos’ta Dert’üstelik düzenlenen “Geleneksel 2. Balkı Dağı Alan Topu Turnuvası”nda bile kamu maçlarını kazanarak şampiyon oldu.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 29 Eylül’de düzenlenecek Tatvan- Nemrut Krater Cup’a katılacak olan başarılı sporcular, buradan de madalya kazanarak elde edecekleri puanlarla milli mızıka forması giymeyi hedefliyor.

Başarılarıyla ilçedeki gayrı gençlere da örnek olmak isteyen kardeşler, Gençlik Merkezi bahçesindeki sahada farklı sporcularla birlikte hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayaz Acar: “Tıpkı raketi iki emanet kullanıyorduk”

Ayaz Acar, AA muhabirine, öğretmenleri yardımıyla 3 sene geçmiş tenise başladığını ve farklı illerdeki turnuvalara katıldığını belirtti.

Tenisle alay malay hayatının birlikte değiştiğini anlatan Ayaz Acar, “Tenisle tanıştıktan sonraları okulda da performans arttı. Dondurucu soğuklarda de muttasıl çalışmalarımızı sürdürdük. Bire Bir raketi iki yaşama kullanıp idman yapıyorduk. Veca Dağı Alan Topu Turnuvasında bir numara oldum. Çok mutluyum. Amacım milli formayı giyip uluslararası müsabakalarda ülkemi, ailemi ve öğretmenlerimi gururlandırmak.” diye konuştu.

Agit Girişken: “Iri başarılar iletilmek istiyorum”

Agit Atılgan ise öğretmeninin tavsiyesi konusunda bu spora başladığını rapor ederek, “Mayıs ve haziran aylarında Batman ve Şırnak’ta planlı bölge şampiyonasında, en üst üstelik Dert Dağı Alan Topu Turnuvasında birinci oldum. Okulda rate aynı çocuktum. 7 algın notum vardı. Spora başladığımdan beri daha çok bağan aşama almıyorum. Okuldaki takat sınırı arttı. Kardeşimle gelişigüzel milli topluluk forması giyerek şişman başarılar dercetmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Dağ: “bilcümle insanlarımıza dokunacağız”

Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Sami Izdırap ise ilçenin tüvana şahsiyet ve sportmen potansiyelinin erdemli olduğunu söyledi.

Huzur ve hamaset ortamının sağlanmasıyla ilçedeki sporcu kapasitesini keşfettiklerini belirten Çığlık, şunları kaydetti:

“Ülkemizde, ilimizi ayrı ayrı branşlarda baziçe fail bir nice sporcumuz var. Ski dalında 36 milli sporcumuz var. Kayakta çokça ağırbaşlı başarılarımız var. Başka alanlarda dahi dokunaklı başarılar elde ettik. Tenis Kortu tenisinde geçen bütün maçlarını kazanarak böke olan iki sporcumuz var. Bu sporcular mayıs ve haziran ayında birlikte bölge dahi şampiyon oldular. imdi bile onlardan iri başarılar bekliyoruz. 5 yaşından 70 yaşına kadar bütün insanlarımıza dokunacağız ve ilçemizin sporcu potansiyelini ortaya çıkaracağız.”Share: