AFYONKARAHİSAR – Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışları tamamlandı

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın 6. bukanak bitiş yarışları Afyonkarahisar’dahi sona erdi.

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’ndeki yarışlara, MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, senior, veteran ve kadınlar sınıflarında 102 sporcu katıldı.

Şampiyonanın MX sınıfında Şakir Şenkalaycı, MX1 sınıfında Mustafa Bati, MX2 sınıfında Batuhan Demiryol, MX2 Junior sınıfında Baran Keder Muhteşem, 85cc sınıfında Mürtefi Akkafa, 65cc sınıfında Aka Kari, 50cc sınıfında Poyraz Borak, Kadınlar sınıfında Marifet Yığın, Senior sınıfında Ceyhun Kalfalı ve Veteran sınıfında Kavi Esentürk 2022 yılını şampiyon tamamladı.

Organizasyonun Afyonkarahisar yarışlarında MX1 sınıfında bir numara Mevlüt Olağan, ikinci Cihangir Bulutlu ve üçüncü Azad Demirkal olurken, MX2 sınıfında Batuhan Demiryol birinci, Emircan Şenkalaycı ikinci, Baran Bulut Önemli de üçüncü sırayı aldı.

MX2 Junior sınıfında birinci Yağmur Bulut Eke, ikinci Ağabey Eksiksizlik Hıd, üçüncü Ömer Uçum, MX sınıfında birinci Şakir Şenkalaycı, ikinci Arif Büyük, üçüncü Gaye Başterzi, 85cc sınıfında bir numara Büyük Akkafa, ikinci Kader Kaime Abay, üçüncü Mehmet Yiğit Kara, 65cc sınıfında birinci Ede Kari, ikinci Berkay Sarıay, üçüncü Hasan Hüseyin Kelle, 50cc sınıfında bir numara Arslan Osmanpaşaoğlu, ikinci Poyraz Bor, üçüncü Kaan Yetgin, Veteran sınıfında birinci Hüseyin Neziroğlu, ikinci Açık Deniz Kır, üçüncü Dokuz Canlı Esentürk, Senior sınıfında bir numara Ceyhun Kalfalı, ikinci Hüseyin Neziroğlu, üçüncü Okan Kirazoğlu, kadınlar sınıfında birlikte bir numara Selen Tınaz, ikinci Irmak Saika ve üçüncü Aslı Kutluca oldu.

Ödül töreninde mütekellim Afyonkarahisar Şehremini Mehmet Ağabey, pistin 12 ay süresince bütün motorsporları severlerin hizmetinde olduğunu söyledi.

Daha sonradan Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ve belediye başkanı Mehmet Kabadayı, dereceye girenlere ödüllerini ikram etti.

Share: