Şehzadeler’de Cumhuriyet’in 99. yılına hususi derrace yarışması

Şehzadeler Belediyesi, Cumhuriyet Altını’in 99. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde bu sene ikincisini düzenlediği “Düz Velespit Yarışması”nda 168 sporcu 9 ayrı kategoride yarışarak, dereceye girebilmek için korkunç savaş etti.

Şehzadeler Belediyesi, Cumhuriyet’in 99. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde “Düzlük Velespit Yarışması” düzenledi. Şehzadelerpark önünden başlayan yarışlarda 3 kilometrelik etapta 9 ayrı kategoride 168 sportmen dereceye kabul etmek için ter döktü. Bu sene ikincisi düzenlenen ve mülevven görüntülerin yaşandığı yarışmalar afet kırana geçti.

Minikler kategorisindeki yarışlar ise Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi. Dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi. Dürü törenine; Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Uray Başbuğ Yardımcıları Ahmet Songüler ve Mehmet Kavas, Manisa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Fırat Özcan, MHP İl Başkanı Gaye Öner, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten bile katılarak yarışmacılara ödüllerini ikram etti. Törende konuşan Şehzadeler Belediye Başbuğ Yardımcısı Ahmet Songüler, Şehzadeler Belediyesi’nin rutin belediyecilik hizmetleri dışında toplumsal, kültürel, spor ve yetişek alanlarına bile ayrı tıpkısı ehemmiyet vererek, mütenevvi etkinliklere imza attığına ilgi çekti. Başkan Yardımcısı Songüler, cümle katılımcılara teşekkürname ederek, yarışmada dereceye girenleri birlikte tebrik kartı etti. Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara ise pir bire bir havada yapılan organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkürname etti.

Daha sonradan tören düzeni üyeleri vasıtasıyla 9 ayrı kategoride yapılan yarışlarda dereceye girenlere ödülleri sunma edildi. Törende ayrıca çekilişler yapılarak, nahif ismi çıkanlara türlü ödüller verildi. Şişman ihsan olarak iki üstelik bisiklet kurayla sahiplerini buldu. – MANİSA

Share: