DATÜB Heyeti Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümüne katılacak

Bitlis’in Çakal Armudu ve Muş’un Malazgirt ilçelerinde kutlanacak olan 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümüne Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Umumi Başkanı Kassanov ile beraberindeki heyette katılacak.

DATÜB Umumi Başkanı Ziyatdin Kassanov, 23-26 Ağustos tarihlerinde kutlanacak olan Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü dolayısıyla bulunacağı Ahlat üstelik Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılayacak.

DATÜB’den yapılan açıklamada, “Malazgirt Zaferi ile milletimizin tarihi yürüyüşü ve ilerleyişi hızlanmış, bin yıldır vatan toprağı olan, kıyamete kadar yurt toprağı kalacak Anadolu’nun kilidi açılmıştır. Bu zaferden sonra zulmün yerini türe, düşmanlığın yerini muadele, kinin yerini görelik almıştır. Malazgirt ruhu bizleri birbirimize bitli kibritçi bağlayan çokça kıvrak ayrımsız ilişki olmuştur. Ahıskalı Türkler olarak, tığ da Genel Başkanımız Ziyatdin Kassanov başkanlığında Malazgirt Zaferinin 951. Yıldönümü zımnında düzenlenecek bu mutlu yürüyüşte yerimizi alarak 25 Ağustos’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bekleyeceğiz” ifadelerine yer verildi. – İSTANBUL

Share: