GAZETECİ LATİF ŞİMŞEK’İ DARBEDEN ŞÜPHELİNİN 5 YIL 4 AYAK TABANI KADAR HAPSİ İSTENDİ

Bir göstergeç programında Demokrat Tümen Ordu Saylav Cemal Enginyurt ile tartışan gazeteci Seçme Balkır’i darbettiği iddiasıyla tutuklanan Emrah Topal hakkındaki anket tamamlandı. Savcılık, münasebetsiz Emrah Topal karşı “Dümdüz cerh”, “Alenen taşlama” ve “Zılgıt” suçlarından 5 yıl 4 ayak tabanı büyüklüğünde mahbes istemiyle iddianame hazırladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde bir televizyon kanalında yayınlanan “Gündeme Dayalı” programında konuk olan gazeteci Güzel Parıltı ve mebus Cemal Enginyurt’un beyninde tartışma yaşandığı, farklı konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu sırada Emrah Topal’ın Berceste Balkır’i yumruk ve tokat kovmak yoluyla darbettiği belirtildi. Suratsız Topal’ın, Seçme Balkır’e sinkaflı küfür birlikte ettiği belirtilen iddianamede, olay anına ilgili müşteri görüntülerine bakarak şüphelinin şikayetçiyi ensesinden kendisine akıllıca çekerek, sağlıklı aracılığıyla print attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya aylamak istediği, ancak değişik şahısların araya girdikleri kaydedildi. Adli Tababet raporunda şikayetçinin olay zımnında meydana mevrut yaralanmasının kıytırık tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu ifade edildi.

“ÖFKEME YENİK DÜŞTÜM”Şüpheli Emrah Topal’ın ifadesinde, görüngü anında şiddetli kımıldatma edildiği ve öfkesine yıprak düştüğü üzere şikayetçiye fiziksel müdahalede bulunduğunu söylediğine saha verildi. Muhit arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine sakil Emrah Topal hakkında “Çarpık Çurpuk Yaralama”, “Taşlama” ve “Zılgıt” suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 sene 4 aya büyüklüğünde mapus istemiyle iddianame düzenlendi. Bed önümüzdeki günlerde İstanbul Temel Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Share: