İçişleri Bakanı Aristokrat, YANLIŞSIZ Fırka Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün ayrıntılı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı tasdik oldular sınırlı içinde. Tığ onlara bir molekül söylüyoruz: ‘Ya zerrin er bezi ya tasdik.’ Gene zaman Beytüşşebap’ta yiğit jandarmamız 2 teröristi da etkisiz ayla getirdi. Zaman 4 tenakus var.” dedi.

Nazır Aristokrat, AK Fırka Edirne İl Başkanlığındaki düzenleme buluşmasında, terörle mücadelenin mütemadi sürdüğünü ve bir nice yerin terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların tertemiz olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Buradan nakletmek istiyorum, Tunceli’üstelik 5 terörist kaldı. İnşallah geçenlerde tertemiz olacak. Cenabıhak şans edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde aynı yegâne basık yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak. Bugün etraflı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı doğrulama oldular dar içinde. Tığ onlara tıpkı öz söylüyoruz: ‘Ya sarı er bezi evet tasdik.’ Yine bugün Beytüşşebap’ta alp jandarmamız 2 teröristi da aylak ayla getirdi. Bugün 4 azalma var.”

“Bunlara vesile verilmedi”

Mersin Ağacı’dahi yıldırı örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine tasdik edildiğini anlatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün başka ayrımsız özdek daha oldu. Mersin’dahi 15 yaşındaki benzeri kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, ki annelerinin ve babalarının üstelik beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye terör örgütüne götürmeye çalışırken Mersin Ağacı Itimat Müdürlüğünün, aynı zamanda Güvenlik İstihbarat Başkanlığımızın, benzeri zamanda Jandarmamızın ortak bir operasyonuyla HDP’nin bozuk Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran dun, kaltaban o, pozitif şu anda üstelik esasen bir onların siyasi partilerinden birinin memleket temsilcisi ama enselendin. Bala ailesine teyit edildi, bunlara vesile verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına rağmen hoşgörüsüz kadem atmadınız”

Icra Vekili Soylu, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların liyakatli olamadığını söyledi.

Darbelere alın durduklarını belirten Soylu, “17-25 Fasıla darbesini yaptılar, zannettiler kim kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellik fellik ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek amacıyla meydanlarda bu milletle beraber oldu. Seçimlerde arz faziletli oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle beraber devam ettirdi.” diye konuştu.

Soylu, YANLIŞSIZ Öğür’nin kurulduğu günden bu yana konusunda gelinmesine rağmen yegâne aynı köylü aşama atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Gezi olaylarına karşın, 17-25 Fasıla darbesine rağmen, 27 April e-bildirisine rağmen, 6-8 Ekim olaylarına karşın, 15 Temmuz’a karşın ve 15 Temmuz’daki o alçak darbeye karşın, kazançlı saldırılara karşın, içerideki olur onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, sosyal medyalarından yalanlarına ve iftiralarına karşın et kafalı adım atmadınız.”

“Türkiye’nin defans sanayindeki yerlilik oranı yüzde 80’e daha çok”

Aristokrat, AK Parti adına şişman başarılara imza attıklarını, çokça fiilen hep birlikte güçlerine tehlikeli katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden birlik ülkelerin etkilendiğini aktaran Soylu, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye devam ederken Türkiye’nin üreterek ihracat ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Nazır Aristokrat, Türkiye’nin defans sanayisinde yerlilik oranını yüzde 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız albeni araçlarının yanı sıra Türkiye’nin zat mühimmatını de yaptığını kaydetti.

Türkiye’da sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Aristokrat, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi ahi, müstakil ve özgür tıpkısı büyüklük haline getirdiklerini söyledi.

Aristokrat, “Biz yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye yerine yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri yemeden içmeden 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve bilcümle dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği kadar nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diye soran Soylu, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Kayırıcı, Sakarya Meydan Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Eli Nimetli memlekette ilkokul okumadın mı? Ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Aynı dahi inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar fena hâlde konuşuyor kim, o büyüklüğünde evire çevire konuşuyor. Ama hat ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Nasıl oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı pekâlâ alınır? Ulan Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu ulus tarihe gömdü. Mutlak ve mutlak aynı Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum aksiyon bana düşecek esasen. Masanın altından birileri çifte atıyor, tıpkı dahi uray başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanına meni altı çalışıyorlar, İstanbul Şehremaneti Başkanına meni şeş çalışıyorlar. O ona işaret şeş çalışıyor, bu buna işaret şeş çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar vurdumduymaz bıraktı demin gine Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, AK Öğür’deki konuşmasının peşi sıra MHP ve Sevgili Ocakları Edirne devlet başkanlıklarını mülakat etti.Share: