Kırklareli haberleri: Din İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen Kırklareli’de

Din İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen Kırklareli’bile

“Peygamberimiz, Cami ve İrşat” mevzulu konferans Kırklareli’nde yapıldı

KIRKLARELİ – Kült İşleri Başkan Yardımcısı Senet İşliyen Kırklareli’nde “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” mevzulu konferansına katıldı.

Kırklareli’de “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans düzenlendi. Rektörlük Firez Merkezinde düzenlenen konferansa Din İşleri Başkan Yardımcısı Hüccet İşliyen Kırklareli Valisi Birol Ekici, Cumhuriyet Başsavcısı Sindirim Aslancı, İl Itimat Müdürü Rastgele Çengeloğlu, İl Müftüsü Yusuf Eviş ile ilmek görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta Kuran Koçak tilaveti okundu. Daha bilahare Ilmek İşleri Başkanlığınca hazırlanan video izlendi.

Konferansta konuşan Diyanet İşleri Komutan Yardımcısı Hisse Senedi İşliyen, camilerin önemine değinerek, “Hayatın Merkezinde cami olmalıdır. Illet hakeza biliyormusunuz zira âdem dünyaya Allaha kulluk amacıyla gelmiştir, Cenabıhak’a tapınma üzere gelmiştir. Şayet tapınma yoksa, iman yoksa hayatın tıpkı anlamı yoktur. İyiliklerimizin ve çabalarımızın Cenabıhak katında değer kazanmasının yolu imandır. Onun üzere Peygamber efendimiz aleyhissalatuü vesselam hayatın merkezine camiyi koyuyor. Caminin duvarı şöyle olsun, süsü hakeza olsun, mimarisi şu büyüklüğünde koskocaman olsun buna bakmıyor. Oradan insanlara yayılan mesajlara bakıyor” dedi.

İşleyen, batağın içine düşen çocuklar için duaya ihtiyaç olduğunu da belirterek, “İmansızlık batağına düşüp üstelik, evet esrar batağına düşüp kaybolurlarsa. Başına oturdukları o ekranın tıpkısı düğmesine bire bir tuşuna basarak daldıkları acun ile çirkefin içerisine, batağın sine düşüp kurtulamadan ölürlerse hangi olacak bunların verimsiz diye niteleyerek Hacer annemizin duasından bundan sonra dualara ihtiyacımız var bizim. Efendimiz aleyhissalatu vesselam’ın buyurduğu gibi beni dil kılıpta çocuğu ateşten kurtaran, Cenabıhak şükürler olsun diyecek çocuklarımız var bizim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların arkası sıra Ilmek İşleri Başbuğ Yardımcısı İşliyen, Kırklareli Celil Cami inşaatına destek veren işadamlarına çiçek ikram ederek ajanda fotoğrafı çektirdi.

Share: