Mehmet Dinçerler’den Flaş Fenomen Açıklaması

Dört ay önce evlenen Hikâye ile Mehmet Dinçerler’in boşanacağı ortaya daha çok.

Önceki bölüm Mehmet Dinçerler’e sav açan ünlü şarkıcı, bu hamlesinin peşi sıra gelişim insanını içtimai iletişim araçları hesaplarından sildi.

Mehmet Dinçerler’in alyansını takmaması ve Olay’nin ‘Küçük Bir Yol’ şarkısında gözyaşlarını tutamaması ahzüita bitti haberlerini yanı sıra getirmişti.

“ANLAŞARAK SONLANDIRAMADIK”

Yekpare bu yaşananların arkası sıra Hikâye sosyal medya hesabından boşanacağını duyurdu. Yazdığı notta “Anlaşarak sonlandıramadığımız için” ifadesini kullanması ilgi çekti.

2. Sermaye programının iddiasına bakarak; Mehmet Dinçerler, metrukiyet kararının peşi sıra Fenomen’den tekmil takıları ve dünyaevi teklifi ettiği 3 milyon TL’lik yüzüğü bile köylü istedi.

Bütün bu iddiaların ardından Mehmet Dinçerler sessizliğini bozdu.

“ŞAHSIMA YAPILAN YAKIŞTIRMALAR YAKIŞIKSIZ”

Dinçerler, “Şahsıma yapılan yakıştırmalar hükümsüzlük. İlişkimiz boyunca Hadise’nin sanat hayatını genişlik çok destekleyen hayat bendim. Konserlerini ailemle alay malay sunma önden gururla izledim. O yüzden ortaya atılan iddialar beni şaşırttı.

Evliliğimizi sonlandırma kararı kuma görüşümüzdür. Hikâye’den hiçbir talebim olmamıştır. Kişi dünyama dönmek yerine herkesten çekinmek temenni ediyorum” dedi.

İŞTE MEHMET DİNÇERLER’İN O AÇIKLAMASI

HADİSE KİMDİR?

Olay nereli ve kaç yaşında; Hikâye, 22 Ilk Teşrin 1985 tarihinde Belçika’nın Anvers kentinde dünyaya geldi. Hadise aslen Sivaslıdır. 36 yaşındadır.

‘Hülya’ adında bir ablası, ‘Derya’ ve ‘Murat’ adlarında iki kardeşi vardır.

Annesi ve babası 1972 yılında harıldamak üzere Belçika’ya gitti. Vaka, darülfünun eğitimini pazarlama ve çağcıl diller üzerine aldı. Müziğe olan ilgisi zımnında mesleğini yapmadı, ailesinin üstelik desteğiyle enstrüman eğitimi aldı.

Vaka 11 yaşındayken esas ve babası evliliklerini sonlandırdı. 18 yaşına geldiğinde Idol yarışmalarının Belçika ayağı olan Idool 2003’e katıldı. Yarış sonucunda önce 10’a giremedi fakat 6 ay sonra benzeri resimlik teklifi aldı. Teklifi akseptans etmesinin ardından uzunçalar hazırlıklarına başladı.

İlk şarkısı ‘Sweat’i 1 Teşrinisani 2004’te single olarak satışa sundu. Mayıs 2005’te ikinci single’ı ‘Stir Me Up’ı yayınladı ve önce klibini dahi bu şarkıya çekti. Sıkıntı sayesinde adı Türk basınında meydan aldı. Ilk Teşrin 2005’te üçüncü single’ı ‘Milk Chocolate Girl’ü satışa sundu. Teşrinisani 2005’e gelindiğinde önce stüdyo albümü ‘Sweat’i yayınladı. Albümde yer düzlük ‘Ain’t No Love Lost’ ve ‘Bad Boy’ şarkılarını single namına da satışa sundu.

Hanende, Eylül 2007’birlikte ikinci stüdyo albümünün ilk single çalışması ‘A Good Kiss’i yayımladı ve klibini İstanbul’da çekti. Gücük Ay 2008’üstelik albümün ikinci single’ı ‘My Body’ yayınlandı. Şarkının klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çekildi.

Haziran 2008’de yayımlanan Başkomutan Sıfat-Fiil albümü Nefes’te meydan alan ‘Düşman’ şarkısında düet şarkıcısı olarak saha aldı. Bire Bir ay içre ikinci stüdyo albümü ‘Hadise’yi piyasaya sürdü. Albümdeki 10 şarkının sözlerini Yves Gaillard ile birlikte yazdı. Bunun yanında ‘A Good Kiss’ şarkısının Türkçesi olan ve Sezen Katarakt tarafından yazılan ‘Deli Oğlan’ı üstelik albüme ekledi

Ağustos 2008’dahi, MTV Avrupa Çalgı Ödülleri’nde Yer İyi Türk Hanende kategorisinde aday kendisine gösterildi ancak ödülü Emre Işıklı kazandı.

EUROVISION’A KATILMA SÜRECİ

Vaka’nin 2009 Eurovision Tempo Yarışması’nda Türkiye mandepsi edebileceğine dair ilk duyum 2007 yılının sonlarında çıktı. Ilk Teşrin 2008’da şarkıcının 2009 Eurovision Terane Yarışması’nda Türkiye’yi dubara edeceği açıklandı. 31 Boşluk 2008’de, Sinan Ağarmış ve Stefaan Fernande ile birlikte konkur için oluşturduğu ‘Düm Tek Tek’ şarkısını ilk kez TRT’birlikte seslendirdi.

16 Mayıs 2009’üstelik Rusya’nın başkenti Moskova’üstelik planlı yarışmada Azerbaycan, Belçika, Bir Kraliyet, Fransa, İsviçre ve Makedonya’dan kamu fakül aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın arkası sıra dördüncü oldu.

HADİSE’NİN HUSUSI YAŞAMI

1985 doğumlu olan Vaka, 2022 yılı itibarıyla 36 yaşındadır

Hadise, geçtiğimiz aylarda iş insanı Mehmet Dinçerler ile evlenmiştir.

MEHMET DİNÇERLER KİMDİR?

1988 yılında dünyaya mevrut Mehmet Dinçerler, adlı kahve markasının Türkiye CEO’sudur.

Türkiye’dahi Hacı Sayid’in ikinci poyra ismi olan Mehmet Dinçerler, Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı Senet Dinçerler’in oğludur.

Baklavada tanınmış tıpkısı bellik olan Hacı Sayid’in kurucusu Senet Dinçerler, Gloria Jean’s Coffees’in beniâdem haklarını 2012 yılında satın aldı ve markayı oğlu Mehmet Dinçerler’e doğrulama etti.

Türkiye’da yıllar ilk bulunmayan olmaya beniz markajcı kıraathane zincirini alıp yeniden canlandıran Mehmet Dinçerler, gücük müddet süresince 65 şubeyle markayı yeniden piyasada tutmuştur.

Share: