Motorola Telsiz Kullanım Alanları

Motorola telsizleri, geniş bir kullanıcı kitlesinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir telsiz türüdür. Bunun nedeni, Motorola’nın 100 yılı aşkın bir süredir bu işin içinde olması ve zamanları boyunca her türden kullanıcıya hitap etmek için çok çalışmasıdır.

Motorola telsiz modelleri, acil durumlarda iletişim, deniz, askeri ve açık hava etkinlikleri gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir.

Motorola telsizleri, farklı yerlerde daha geniş kitlelere ulaşmak için bir tekrarlayıcı istasyonla birlikte kullanılabildikleri için yayın yapmak için de kullanışlıdır.

Telsiz özellikleri: VHF, UHF

Yanınızda bir Motorola telsiz olması birçok farklı durumda size yardımcı olacaktır.

Bir Motorola telsizi, diğer telsizlerden mesaj alma ve belirli sınırlamalarla mesaj gönderme yeteneğine sahip bir acil durum telsizidir.

Ayrıca dahili bir el feneri vardır ve pille veya güneş enerjisiyle çalıştırılabilir, bu da onu dış mekan kullanımı için iyi kılar.

Motorola telsizleri geniş bir model, özellik ve fiyat yelpazesinde mevcuttur ve Motorola telsiz Türkiye distribütörü tarafından tedarik ve dağıtımı yapılmaktadır.

Motorola, ağırlıklı olarak cep telefonu ve telsiz üreten bir şirkettir. 1928’den beri üretimdeler ve aynı zamanda IEEE’nin kurucu üyeleridir. Bu makalede, Motorola’nın bazı ürünleri ve özellikleri ele alınmaktadır.

Aşağıdaki tablo, web sitelerinde sunulan Motorola telsizlerinin model numarasına göre en ucuzdan en pahalıya doğru bir özetini sunar. Aynı model numaraları için aralarında çok büyük bir fiyat farkı olduğunu görebilirsiniz, bu nedenle fiyatları karşılaştırırken her telsiz türü için aynı model numarasına odaklanmak en iyisidir.

Model numarası:

Pmr446, Dm1400, Vx261, Sl4000, Sl1600, Dp4801, Dp4401Ex Atex, Dp3661
Motorola telsizleri, uzun yıllardır kablosuz iletişim endüstrisinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Şirket, neredeyse tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli çok bantlı, çok modelli ve tek bantlı ürünler üretmektedir.

En popüler modellerinden biri Motorola DP1400 çift bant el telsizidir. Bu telsiz, yüksek bantta 10 watt’a ve düşük bantta 4 watt’a kadar maksimum güç çıkışıyla 174 ila 221MHz ve 450 ila 577MHz frekans aralığında iletişim kurabilir.

Motorola, dünyanın önde gelen telsiz üreticilerinden biridir. İki yönlü telsizler, mobil cihazlar ve diğer iletişim ürünlerinde dünya lideridir.

Şirket 90 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir. Motorola başlangıçta Paul V. Galvin ve babası Eugene J. Galvin (ikisi de elektrik mühendisi) tarafından 1928’de ayakkabı üreticilerine satmak üzere metal bir baskı ayağı pedalı üretmek üzere kurulan Galvin Manufacturing Corporation olarak başladı. Kurucuları Motorola Radio Transmitter Company (“Radio” – Latince “mesafe”) adlı yeni bir ürün yarattıktan sonra şirketin adı 1947’de Motorola olarak değiştirildi.

1930’da ilk halka açık hisse senedi satışını yaptı ve Chicago’da daha büyük bir tesise taşındı ve burada ev telsizda üretti ve 1940’tan 1947’ye kadar şirketin adı sadece “Motorola” olarak değiştirilene kadar Motorola Ev telsizleri adı altında satıldı.

Share: